eReport.sk
Robert Fico, premiér SR
Robert Fico, premiér SR

PRIESKUM Voľby by opäť vyhral Ficov Smer! V parlamente aj Republika


Voľby do Národnej rady (NR) SR by v júni vyhrala strana Smer-SD so ziskom 23,8 percenta hlasov. Druhé by skončilo hnutie Progresívne Slovensko (PS) s podporou 22,8 percenta voličov. Po ňom by nasledovala strana Hlas-SD so ziskom 15,2 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre televíziu Joj 24.

SNS aj Republika

Do parlamentu by sa dostali aj KDH (6,8 percenta) a Republika (šesť percent). Hranicu zvoliteľnosti by prekročili aj SaS (5,3 percenta) a SNS (päť percent).

Kto by zostal mimo parlament?

Pred bránami parlamentu by zostali koalícia hnutie Slovensko (bývalé OĽANO), Za ľudí a Kresťanská únia (4,7 percenta), strana Demokrati (4,1 percenta) aj Maďarská aliancia (3,4 percenta).

Do NR SR by sa nedostali ani Sme rodina (2,1 percenta), My Slovensko (0,4 percenta), Zdravý rozum (0,2 percenta) či Fórum (0,2 percenta).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Štátny tajomník MO Igor Melicher
  2. líder SNS Andrej Danko
  3. Ladislav Kamenický, minister financií, Screenshot z relácie TA3

Na základe prieskumu by Smer-SD v parlamente získal 42 kresiel, PS 40 a Hlas-SD 27. S 12 poslancami by v NR SR bolo KDH a s 11 zase Republika. SaS aj SNS by získali deväť mandátov. Prieskum sa realizoval od 11. do 18. júna na vzorke 1000 respondentov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Voľby by opäť vyhral Ficov Smer! V parlamente aj Republika

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: