eReport.sk
Vojna sa tak skoro neskončí
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že bitka o región Donbas na východe Ukrajiny sa určite do histórie vojen zapíše ako jedna z najbrutálnejších bitiek v Európe a za Európu. Foto: tasr

Ukrajinský parlament predĺžil stanné právo a mobilizáciu o ďalších 90 dní

Vojna sa tak skoro neskončí. Ukrajinský parlament predĺžil v utorok platnosť trvania stanného práva v krajine, ako aj mobilizáciu do armády o ďalších 90 dní.

Vojna sa tak skoro neskončí

Za predĺženie stanného práva hlasovalo 348 poslancov 450-členného parlamentu (Verchovnej rady). Potrebných bolo minimálne 226 hlasov. Obe uvedené opatrenia zostanú v platnosti do 20. mája.

Ukrajinský parlament predĺžil stanné

Stanné právo a všeobecná mobilizácia vrátane dočasného zákazu vycestovania pre mužov vo veku 18–60 rokov boli vyhlásené po začiatku ruskej invázie vlani vo februári a odvtedy boli opakovane predlžované na žiadosť prezidenta Volodymyra Zelenského. Počas stanného práva majú ozbrojené sily rozšírené právomoci a obmedzujú sa občianske slobody, ako napríklad právo na demonštrácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Protiváha na východe?
  2. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  3. Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
  4. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  5. V tomto má jasno!
  6. To nemyslia vážne

Ozbrojené sily „úspešne postupujú

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok povedal, že ruské ozbrojené sily „úspešne postupujú“ v okolí ukrajinských miest Bachmut a Vuhledar v Doneckej oblasti. Ukrajinská strana už niekoľko dní informuje o ťažkých bojoch neďaleko Bachmutu. Zelenskyj nedávno zopakoval, že ukrajinské jednotky v oblasti naďalej kladú odpor.

Zdroj: tasr/dpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský parlament predĺžil stanné právo a mobilizáciu o ďalších 90 dní

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti