eReport.sk
KK78 Buèa - Na snímke masový hrob poèas 39. dòa ruskej invázie na Ukrajinu v nede¾u 3. apríla 2022 v ukrajinskom meste Buèa. Ukrajinský minister zahranièných vecí Dmytro Kuleba žiada èlenské štáty G7, aby v reakcii na vraždenie civilistov v ukrajinskom meste Buèa okamžite prijali nové sankcie voèi Rusku. Pod¾a agentúry AFP to Kuleba uviedol vo svojom tweete zverejnenom v nede¾u. "Masakry v Buèi boli úmyselné. Rusi sa snažia zlikvidova èo najviac Ukrajincov. Musíme ich (v tom) zastavi a vyhna. Okamžite požadujem nové znièujúce sankcie G7," napísal Kuleba. FOTO TASR/AP A mass grave in Bucha, on the outskirts of Kyiv, Ukraine, Sunday, April 3, 2022. Ukrainian troops are finding brutalized bodies and widespread destruction in the suburbs of Kyiv, sparking new calls for a war crimes investigation and sanctions against Russia. (AP Photo/Rodrigo Abd) *** Local Caption *** telá telo zavraždení civilisti ¾udia màtve telá masový hrob

Vojna na Ukrajine: Prišlo o život alebo bolo zranených 8691 civilistov

Organizácia Spojených národov v piatok uviedla, že počas bojov na Ukrajine zahynulo už najmenej 3998 civilistov a prinajmenšom 4693 ich utrpelo zranenia. OSN súčasne pripúšťa, že skutočný počet obetí a zranených je oveľa vyšší, informovala britská spravodajská televízia Sky News.

Obdobie od začiatku vojny

Televízia dodala, že údaje OSN sa týkajú obdobia od 24. februára, keď sa začala ruská invázia na Ukrajinu, do 25. mája. Podľa OSN väčšina obetí prišla o život alebo utrpela zranenia v dôsledku nasadenia zbraní s rozsiahlym ničivým účinkom vrátane ostreľovania z ťažkého delostrelectva a raketometov.

Najzávažnejšia utečenecká kríza v Európe

Podľa najnovších údajov OSN, ktorá túto utečeneckú krízu hodnotí ako najzávažnejšiu v Európe od druhej svetovej vojny (1939 – 1945), muselo v dôsledku vojny na Ukrajine opustiť svoje domovy už viac ako 14 miliónov ľudí. Viac ako osem miliónov z nich sú vnútorne vysídlené osoby a vyše 6,6 milióna milióna sa uchýlilo do susedných krajín.

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna na Ukrajine: Prišlo o život alebo bolo zranených 8691 civilistov

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti