eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Vojna ministrov? Krajniak je znechutený. O dôvere voči Mikulcovi hovoriť nechce

Vláda nie je spolok „kamošov“. Takto opísal vzťahy staronový minister práce Milan Krajniak. Vyzerá to tak, že podpredseda Sme rodina, má ťažké srdce na ministra vnútra Romana Mikulca. Dôvodom je osoba Vladimíra Pčolinského. Pre dnes už bývalého šéfa SIS si totiž kvôli údajnému úplatku prišla v marci NAKA.

Krajniak sa svojho dlhoročného priateľa Pčolinského stále zastáva a obhajuje ho. Na ministra Mikulca síce nahnevaný nie je, ale z jeho slov je jasné, že žiadne veľké priateľstvo z toho nebude. „Priznám sa, že to stále pretrváva, že som tým znechutený, pretože neverím, že urobil to, čo mu je kladené za vinu,“ povedal minister práce a podpredseda Sme rodina v diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

Minister Krajniak má stále ťažké srdce kvôli priateľovi Pčolinskému. – Foto: tasr

Na otázku, či má minister Mikulec a policajný prezident Peter Kovařík Krajniakovu dôveru, sa šéf rezortu práce vykrúcal. „Vláda nie je spolok kamošov. Rešpektujem rozloženie politických síl,“ odpovedal diplomaticky, čím naznačil, aké vzťahy vo vláde panujú.

Expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča tiež rešpektuje. „Je to môj kolega vo vláde. Každý človek má svoje chyby, má svoje prednosti a myslím si, že našou úlohou, aby sa Slovensko posúvalo dopredu a aby sme pomohli, čo najviac ľuďom v najbližšom období, je hľadať v nás tie dobré vlastnosti,“ nechal sa počuť Krajniak.

Krajniak nechcel povedať, či Mikulcovi dôveruje. – Foto: tasr

Podľa svojich slov bol totiž počas nedávnej koaličnej krízy jedným z „uzmierovačov“. „V skutočnosti trvala koaličná kríza od konca novembra. Od konca novembra som väčšinu času venoval nie tomu, aby som mohol riadiť ministerstvo, ale tomu, že som sa pokúšal nejakým spôsobom zmierovať rozhádaných koaličných partnerov,“ šokoval Krajniak.

Vláda nie je spolok kamošov. Objasnil Krajniak. – Foto: tasr

Z večného doťahovania už bol unavený a myslel si, že riešením krízy bude, ak všetci predsedovia koaličných strán odídu z vlády do parlamentu. Keďže predseda Sme rodina Boris Kollár šéfuje parlamentu, z vlády sa rozhodol porúčať Milan Krajniak. „Ja som naozaj myslel, že tí predsedovia odídu a tá kríza sa uzavrie. Nakoniec sa uzavrela opačne,“ dodal.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport