eReport.sk
Veronika Remišova (Za ľudí).
Veronika Remišova (Za ľudí). Foto: tasr

Vojna medzi Remišovou a primátorom Košíc: Rozhádal ich spílený billboard!

Ešte prednedávnom sa zdalo, že vzťahy medzi vicepremiérkou Veronikou Remišovou a primátorom Košíc Jaroslavom Polačkom sú viac než korektné. Kameňom úrazu sa stal ale nenápadný bilbord strany Za ľudí, ktorý stál v zlom čase a na zlom mieste.

Ešte začiatkom októbra Remišová po boku košického primátora ohlasovala rekonštrukciu dôležitého dopravného uzla východnej metropole Slaneckej cesty. Nič nenasvedčovalo tomu, že o pár dní sa medzi politikmi rozhorí otvorená šarvátka.

Viac zaujímavých článkov tu:

  1. Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Líder koalície SPOLU Petr Fiala

Naštvaná Remišová

O niekoľko dní na to vedenie mesta začalo s iniciatívou odstraňovania nelegálnej reklamy z územia Košíc. „Za obeť” tak pri takýchto čistkách padol aj zhodou-náhod jeden z billboardov, na ktorom dominovala práve Remišová pod logom strany Za ľudí.

Polaček nechal spíliť ako prvé billboardy, ktoré sa nachádzali na území vlastnenom mestom a majitelia nereagovali na výzvy na deinštaláciu reklamných plôch. Strana Za ľudí žiada od primátora ospravedlnenie a tvrdí, že billboard bol legálny. Mala v tomto prípade podľa strany pochybiť mediálna agentúra, ktorá im výlep billboardu sprostredkovala.

Billboard v Košiciach, ktorý vyvolal v strane Za ľudí vášne. – Foto: FB/JP

„Pán Polaček totiž podľa informácii majiteľa reklamnej plochy, namiesto desiatok nelegálnych billboardov, odstránil legálny billboard obsahujúci reklamu strany Za ľudí. Bola to práve strana Za ľudí, ktorá v parlamente nedávno presadila zmenu zákona, ktorá samosprávam umožňuje efektívnejšie odstraňovať nelegálne reklamné plochy. Ani vo sne nám však nepadlo, že primátor mesta Košice bude zákon využívať nie na odstraňovanie nelegálnych, ale naopak, na to málo reklamných plôch, ktoré sú legálne,” reagovalo tlačové oddelenie Za ľudí pre Topky.sk.

Primátor Košíc Jaroslav Polaček. – Foto: FB/JP

Remišová, Sagan či pápež

K Remišovej výpadom sa vyjadril aj samotný Polaček. Na sociálnej sieti krúti hlavou nad jej útokmi. „Nerozumiem Veronike Remišovej, jej útok je detinský,” pohoršuje sa primátor Košíc. Politik nechápe prečo šéfka strany Za ľudí zobrala odstránenie billboardu osobne.

„Je mi úplne jedno akej spoločnosti plochy patria. A už absolútne neriešim čo, alebo kto, na billboarde je. Je len obrovskou náhodou, že na ňom boli práve politici spomínanej strany. Keby som bol na ňom trebárs ja, alebo pokojne aj Sagan či pápež, postupovali by sme rovnako,” odkázal Remišovej Polaček.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojna medzi Remišovou a primátorom Košíc: Rozhádal ich spílený billboard!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti