eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: unsplash

Vojenskí policajti absolvujú špecializované testovanie: Na základe toho dokážu podať lepší výkon


Na pôde Vojenského športového centra (VŠC) Dukla Banská Bystrica sa v spolupráci s oddelením špecializovaných policajných operácií Hronsek od pondelka koná trojdňové špeciálne testovanie príslušníkov Vojenskej polície (VP). Využívajú na to špičkové zariadenie pre vrcholových športovcov.

,,VP odovzdávame naše know-how, ktoré máme odskúšané pri vrcholových športovcoch, s ktorými sa snažíme čo najefektívnejšie pracovať. Títo chlapi sú v podstate vrcholoví športovci, musia byť veľmi dobre pripravení. Prostredníctvom špecializovaného testovania spoznáme ich telo a na základe toho im pripravíme program – tréning, záťaž, regeneráciu, aby dokázali podať čo najlepší výkon na ten svoj potenciál, ktorý majú,“ vysvetlil riaditeľ VŠC Matej Tóth.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rezort diplomacie upozorňuje na sopečnú aktivitu
  2. Plne integrovaný podnik na skvapalňovanie plynu na LN
  3. Prezident SR Peter Pellegrini
  4. poslanec NR SR Samuel Migaľ (HLAS-SD)

Desiatky vojenských policajtov

Už predtým desiatky vojenských policajtov absolvovali všeobecné testy a z nich vybrali tých najlepších, ktorých teraz v tréningovo-diagnostickom bloku VŠC testujú. Výkonnostno-záťažový test absolvujú v plnom výstroji, aký majú bežne pri sebe pri plnení služobných úloh, čo je zhruba 30 kilogramov, avšak bez zbraní. Ten ukáže maximálne limity ich tela, respektíve hranice, kam možno v prípade toho ktorého policajta zájsť. Na programe je aj špeciálny test pre úpolové športy, dôležitý z hľadiska silových i koordinačných schopností. Výsledky potom zanalyzujú a spoločne vyhodnotia.

,,Sme oddelenie, ktoré sa doplnilo o množstvo nových, mladých ľudí a potrebujeme zistiť, ako sú fyzicky, ale aj psychicky pripravení. Na základe výsledkov budeme vedieť vybrať ľudí na plnenie špeciálnych úloh v rámci medzinárodného krízového manažmentu,“ konštatoval náčelník prvej skupiny oddelenia špecializovaných policajných operácií VP Hronsek Peter Šulej.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojenskí policajti absolvujú špecializované testovanie: Na základe toho dokážu podať lepší výkon

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne