eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Vodiča Róberta Niguta z gangu okoličányovcov odsúdili na 15 rokov

Gabriela Hojsáka, vodiča člena východoslovenského gangu okoličányovcov Róberta Niguta, odsúdil Najvyšší súd SR za vraždu v štádiu pokusu spolupáchateľstvom na 15-ročný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom NS SR na svojom verejnom zasadnutí v stredu, keď zamietol odvolanie obžalovaného aj prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči minuloročnému januárovému verdiktu Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica.

Rozhodnutie NS SR je právoplatné. Trest si Hojsák bude odpykávať v ústave so stredným stupňom stráženia. Odvolací súd skonštatoval, že rozhodnutie ŠTS z januára 2020 bolo správne a dokazovanie bolo vecne a správne vykonané. Hojsákovi bol udelený nižší trest z viacerých dôvodov – spolupracoval v procese proti skupine Róberta Okoličányho s orgánmi činnými v trestnom konaní, od činu uplynul dlhší čas, obžalovaný viedol bezúhonný život, obeť nepoznal a vražda zo strany hlavného aktéra nebola dokonaná.

Hojsák si rozsudok nevypočul, krátko po začatí verejného zasadnutia požiadal o pojednávanie v neprítomnosti. Z dôvodu práceneschopnosti sa v stredu ospravedlnil doterajší obhajca obžalovaného Viktor Križiak. Listom požiadal o odročenie zasadnutia rovnako aj Hojsák. Nesúhlasili s ustanoveným náhradným obhajcom. NS SR im nevyhovel.

Hojsák bol vodičom na doživotný trest odňatia slobody odsúdeného Niguta, hlavného strelca z gangu Okoličányho, ktorý sa 9. augusta 2013 na ceste z Jahodnej do Košíc pokúšal zastreliť Mariána K. z Gelnice.

Podnikateľ vražedný útok prežil a auto značky BMW, v ktorom išiel Nigut s Hojsákom, havarovalo. Nigut strieľal zo samopalu vzor 61 Škorpión a zasiahol podnikateľa do tváre a hrudníka. Na likvidáciu Mariána K. dostal objednávku od neznámej osoby. Po Nigutovi sa stále bezúspešne pátra a pred rokmi bol na neho vydaný európsky a medzinárodný zatykač. Rovnako sa pátra aj po bosovi skupiny Okoličánym.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport