eReport.sk
Kim Čong Un, foto:tasr

Vodca Severnej Kórey Kim Čong-un sa pustil do USA: Vy za všetko môžete!

Severokórejský líder Kim Čong-un označil v pondelok Spojené štáty za “hlavnú príčinu” nestability na Kórejskom polostrove. Uviedol to počas prejavu pri príležitosti otvorenia prehliadky obranného rozvoja. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšie štátne médiá.

Podľa Kim Čong-una je vývoj zbraní v jeho krajine potrebný vzhľadom na nepriateľskú politiku USA a zbrojenie na strane Južnej Kórey. Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena opakovane uviedla, že voči KĽDR nemá žiadne nepriateľské úmysly. „Som veľmi zvedavý, či existujú ľudia alebo krajiny, ktoré tomu veria. Vzhľadom na ich konanie nie je dôvod domnievať sa, že nie je nepriateľské,” povedal Kim Čong-un podľa oficiálnej severokórejskej agentúry KCNA.

Foto: tasr

Severokórejský líder vystúpil v pondelok s príhovorom na prehliadke obranného rozvoja KĽDR s názvom “Sebaobrana-2021”. Podľa agentúry AP išlo o udalosť pri príležitosti osláv 76. výročia založenia vládnucej Kórejskej strany práce. Juhokórejské médiá uviedli, že že spomínaná výstava bola v KĽDR prvým podujatím tohto druhu. Kimove vyjadrenia prišli po tom, ako Pchjongjang v posledných týždňoch skúšobne odpálil nový typ riadených striel dlhého doletu,  balistické rakety priamo z vlaku, či úspešne otestoval novú hypersonickú strelu Hwasong-8.

Viac zo zahraničia:

Rezolúcie OSN pritom zakazujú Severnej Kórei uskutočňovať skúšky balistických rakiet, ktoré by mohli v závislosti od svojej konštrukcie niesť aj jadrovú hlavicu. Na túto izolovanú krajinu boli navyše za jej jadrový program uvalené prísne medzinárodné sankcie.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vodca Severnej Kórey Kim Čong-un sa pustil do USA: Vy za všetko môžete!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport