eReport.sk
Premiér Robert Fico (Smer-SD) /zdroj: tasr
Premiér Robert Fico (Smer-SD) /zdroj: tasr

Vo zvyšku Európy v týchto týždňoch Slovensko znamená najmä – Fico!


Všímajú si to napríklad tí, ktorí už vycestovali na skoršiu letnú dovolenku. Zvlášť vo východoeurópskych krajinách ako Srbsko, Bulharsko, Rumunsko či Chorvátsko sa ľudia živo zaujímajú o Roberta Fica.

Pýtajú sa na Fica

Mnohí slovenského premiéra berú ako symbol samostatnej politiky. Na ktorú takmer doplatil životom. Aj preto sa našinca na návšteve niektorej z týchto krajín pýtajú, ako sa má náš premiér a či sa dobre zotavuje.

„Keď predavač videl nápis v slovenčine na mojej taške, opýtal sa z akej som krajiny,“ opisuje svoj zážitok z Bulharska turistka Radka. „Keď som povedala Slovensko, hneď zakričal Fico! A zdvihol palec.“ Dodáva Slovenka, s tým, že podobných momentov zažila viac.

Želajú mu skóre uzdravenie

V Bulharsku je podporovateľom Roberta Fica aj prezident krajiny Rumen Radev, ktorá podobne ako slovenský premiér nesúhlasí s pokračovaním vojny na Ukrajine. Dve najväčšie politické strany sú, naopak, úzkostlivo „prozápadné“. To tiež prispieva k napätí v tejto krajine, kde sa už 3 roky nedarí zostaviť stabilnú vládu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikuláš Dzurinda

Podobný zážitok ako Radka majú aj ďalší našinci v zahraničí. „Slovensko si všetci pamätajú napríklad aj vďaka pomoci našich hasičov pri katastrofálnych požiaroch na Eubóji pred niekoľkými rokmi,“ hovorí Martin z Grécka. „A teraz sa živo zaujímajú aj o politiku našej vlády. Všetci vedia, čo sa stalo premiérovi.“ 

Správa o pokuse o život totiž doslova obehla svet. Mnoho ľudí navyše nesúhlasí s politikou Západu voči Rusku a sympatiami k slovenskému premiérovi sa to snažia dať najavo. Aj preto mu zvyknú posielať aj odkaz – čo najskôr sa uzdravte!

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vo zvyšku Európy v týchto týždňoch Slovensko znamená najmä – Fico!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: