eReport.sk
JB 13 New York - Americká ve¾vyslankyòa pri OSN Kelly Craftová (vpravo) hádže svoj hlas do urny vo vo¾bách Valného zhromaždenia OSN v New Yorku 17. júna 2020. Valné zhromaždenie OSN v hlasovaní v stredu rozhodlo o štyroch nestálych èlenoch Bezpeènostnej rady OSN pre obdobie rokov 2021-2022. Sú nimi India, Írsko, Mexiko a Nórsko. Vo¾ba piateho èlena, ktorý mal by takisto zvolený v utorok, sa bude opakova vo štvrtok. V hlasovaní o post vyhradený pre Afriku nezískali Keòa ani Džibutsko potrebnú dvojtretinovú väèšinu hlasov. Predseda Valného zhromaždenia OSN Tijjani Muhammad-Bande oznámil, že toto hlasovanie sa bude opakova vo štvrtok. FOTO TASR/AP United States ambassador to the United Nations, Kelly Craft, right, casts a vote during U.N. elections, Wednesday, June 17, 2020, at U.N. headquarters in New York. Norway and Ireland won contested seats on the powerful U.N. Security Council Wednesday in a series of U.N. elections held under dramatically different voting procedures because of the COVID-19 pandemic. (Eskinder Debebe/UN Photo via AP)

Vo volebných miestnostiach v Mexiku sa našli hlavy a iné ľudské pozostatky

 Dve ľudské hlavy a ďalšie ľudské pozostatky sa v nedeľu našli vo viacerých volebných miestnostiach v mexickom meste Tijuana, ležiacom na hraniciach s USA. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na tamojšie úrady.

Hodinu po otvorení volebných miestností hodil nateraz neznámy muž do jednej z miestností ľudskú hlavu. Hlasovanie tak muselo byť prerušené a na miesto činu bola privolaná polícia, napísala AFP s odvolaním sa na prokuratúru v štáte Baja California, v ktorom sa meste Tijuana nachádza. Len niekoľko hodín po tomto incidente nechal iný muž ďalšiu odseknutú hlavu a ľudské ostatky v inej volebnej miestnosti v drevenej škatuli, ktorú umiestnil vedľa volebných urien.

Ďalšie ľudské pozostatky sa neskôr našli v taškách neďaleko tretej volebnej miestnosti. V Mexiku si v nedeľu občania volili poslancov dolnej komory parlamentu. Vo viacerých štátoch prebehli aj komunálne voľby a voľby guvernérov. Volebnú kampaň však sprevádza vlna násilia – od jej spustenia v septembri tam zavraždili viac než 90 kandidátov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport