eReport.sk
Vo F9nsku sa zrútil most pre peších. Stalo sa to v meste Espoo
Vo Fínsku sa zrútil most pre peších. Stalo sa to v meste Espoo. Foto: tasr/ap

Vo Fínsku sa zrútil most pre peších, medzi zranenými sú najmä deti

Vo Fínsku sa zrútil most pre peších. Stalo sa to vo štvrtok okolo 8.20 SELČ a približne 27 mladých ľudí utrpelo zranenia. Išlo o dočasný most pre peších pri stavenisku. Osoby, ktoré sa na ňom nachádzali spadli z niekoľkometrovej výšky na cestu. Väčšinu obetí tvoria deti. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Podľa predpokladov povolili drevené laty podopierajúce most a ľudia nachádzajúci sa na ňom spadli na zem. K incidentu došlo v meste Espoo blízko metropoly Helsinki. „Približne 27 mladistvých, prevažne maloletých, utrpelo zranenia rôzneho stupňa,“ potvrdila tamojšia záchranná služba vo vyhlásení.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  2. Nenechajme sa Matovičom oklamať
  3. Neslušné útoky (pseudo)liberálov
  4. Beznádejný zúfalec?

Reagovala aj premiérka

Podľa nemocničných zdrojov z Helsínk zranení patrili ku skupine školákov a väčšina z nich utrpela zlomeniny končatín. Nikto však nebol v bezprostrednom ohrození života. Dvadsaťštyri zranených osôb transportovali do rôznych nemocníc v regióne, spresňuje AFP.

Na fotografiách bolo vidieť, že most je z väčšej časti neporušený, len na jednom konci sa nachádzala kopa drevených dosiek. Fínske médiá tiež zverejnili zábery niekoľkých zranených osôb ležiacich na zemi, ktorých ošetrovali záchra

„Šokujúce správy z Espoo. Posielame silu zraneným a ich blízkym. Ste v našich myšlienkach,“ napísala na sociálnej sieti Twitter fínska premiérka Sanna Marinová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vo Fínsku sa zrútil most pre peších, medzi zranenými sú najmä deti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php