eReport.sk
americká tenistka Jennifer Bradyová, foto:tasr

Vo finále Australian Open vyzve Naomi Osaková americkú tenistku

Japonská tenistka Naomi Osaková sa stala prvou finalistkou na granslamovom Australian Open. Turnajová trojka zdolala vo štvrtkovom semifinále desiatu nasadenú Serenu Williamsovú z USA 6:3, 6:4.

O svoju druhú trofej v Melbourne zabojuje proti Američanke Jennifer Bradyovej, ktorá ako 22. nasadená zvíťazila nad Karolínou Muchovou z Česka 6:4, 3:6, 6:4. Bardyová začala svoje druhé grandslamové semifinále dobre a v úvodných dvoch gemoch stratila iba jediný fiftín. Potom však aj ona prišla o servis a dovolila súperke vyrovnať. Ďalší priebeh bol vyrovnaný až do desiatej hry, keď Američanka brejkla Muchovú a zároveň získala celý set. Češka sa však nevzdala, prelomila Bradyovej prvé podanie, postupne si vypracovala náskok 3:1 a rovnako ako súperka v prvom, aj ona zakončila víťazný set brejkbalom. Aj rozhodujúce dejstvo bolo vyrovnané a rozhodol jediný brejbal. Ten sa podaril už v treťom geme Bradyovej. Drámu priniesla desiata hra za stavu 5:4 pre Američanku.

Foto: tasr

Tá viedla 40:15, no premárnila oba mečbaly, Muchová dokázala otočiť, no tiež nepremenila dve výhody, čo ju v konečnom dôsledku stálo celý zápas. Bradyová zužitkovala piaty mečbal a vo svojom prvom grandslamovom finále sa môže tešiť na Osakovú. Tá potvrdila svoju dominanciu v záverečných fázach grandslamových turnajov, keď ešte nikdy neprehrala od štvrťfinále. Proti Williamsovej zaznamenala dvadsať víťazných úderov v porovnaní s dvanástimi súperky, zároveň vyprodukovala o tri nevynútené chyby menej. Tridsaťdeväťročná Williamsová pri svojej dvadsiatej účasti na Australian Open utrpela vôbec prvú prehru v semifinále. Japonke pritom nevyšiel úvod, keď ju súperka hneď na začiatku brejkla a viedla už 2:0.

Naomi Osaková postúpila do finále Australian Open – Foto: tasr

Potom však Williamsová prišla o dve podania za sebou a Osaková otočila na 4:2 a následne dovolila Američanke uhrať iba dva fiftíny. Do druhej časti vstúpila lepšie, premenila brejkbal, držala si svoje podanie až do stavu 4:2. Skúsená Williamsová v ôsmej hre na trikrát získala brejkbal a vyrovnala. To však bolo z jej strany všetko a v nasledujúcich gemoch opäť nezískala ani fiftín.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.