eReport.sk
sklamaná Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhovej super-G padol v hmle, z troch súťaží nebola ani jedna

Superobrovský slalom žien na MS v zjazdovom lyžovaní sa v utorok ako vynútená prvá súťaž podujatia neuskutočnil.

Hustá hmla opäť úradovala

V talianskej Cortine d’Ampezzo sa nad svahom Olympia delle Tofane usadila hmla v hornej časti a po snežení aj ona významne zasiahla do plánu šampionátu. Slovenskej lyžiarke Petre Vlhovej už presunuli pondelkovú kombináciu o týždeň, teraz je nejasný osud super-G, ktorého mužské preteky presunuli z utorka na štvrtok. Oneskorené prvé medaily MS sa mali rozdať po pretekoch s plánovaným štartom o 13.00. Posunuli ho o hodinu a neskôr na 14.10 a na 14.30 h.

Hmla sužovala preteky v Cortine

Foto: tasr

Super G zrejme vo štvrtok

Pri prvom verdikte padlo aj rozhodnutie o presunutí štartu nižšie a teda trať sa skrátila, lenže hmla sa potom presúvala s usporiadateľmi. Petra Vlhová mala štartové číslo 15, ako prvá sa na trať mala vydať domáca spolufavoritka Marta Bassinová. Ženský super-G môže stihnúť osud toho mužského a oba sa napokon možno pôjdu vo štvrtok tak, ako sa mali ísť spolu v utorok.

Jury FIS a organizátori o tom rozhodovali ešte v utorok. Na štvrtok pre super-G odpadol prvý meraný tréning na nedeľný zjazd a podobne by zrejme zrušili druhý z troch plánovaných ženských tréningov na sobotnú súťaž.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport