slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhová v prvej desiatke, získala cenné body do rebríčka!

Petra Vlhová sa v dnešnom zjazde postavila na trať vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana na svoje v poradí druhé preteky. V piatkovej súťaži ušlo slovenskej lyžiarke pódium pomedzi prsty a skončila na 4. mieste.

V dnešných pretekoch sa postavila na trať zo 16. pozície. Vlhová zajazdila prakticky bezchybný zjazd a v cieľovej rovinke strácala s časom 1.28:80 na víťazku Sofiu Goggiovú 1,05 sekundy. Talianka potvrdila svoju povesť, že je momentálne najlepšou zjazdárkou na svete a zaknihovala tak svoje štvrté víťazstvo v zjazdových disciplínach v rade. Na druhom mieste skončila domáca lyžiarka Lara Gut-Behramiová. Vlhová skončila napokon na 7. mieste.

„Išlo sa mi veľmi dobre. Posledná pasáž bola ťažšia ako včera, spôsobila to znížená viditeľnosť a rozbitá trať. Najmä preto som s umiestnením spokojná“ povedala Petra Vlhová bezprostredne po pretekoch. Slovenka je aktuálnou líderkou rebríčka Svetového pohára a vďaka dnešnému siedmemu miestu si pripísala ďalšie cenné body.

Preteky museli byť prerušené z dôsledku nepríjemného pádu, českej lyžiarky Ester Ledeckej. Už zajtra čaká na slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú o 12:00 Super G.