eReport.sk
slovenská lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

Vlhová nedokončila kvalifikáciu: Trošku ma zradil materiál

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila svoju kvalifikačnú jazdu utorňajších paralelných pretekov na majstrovstvách sveta. V Cortine d’Ampezzo bude chýbať v hlavnej súťaži šestnástich najrýchlejších pretekárok. Medzi mužmi nepostúpil do KO fázy Andreas Žampa.

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka odštartovala predpoludňajšiu kvalifikáciu s číslom 1 v červenej dráhe, lenže svoju jazdu nedokončila. „Žiaľ, dnes to nevyšlo, vypadla som hneď v kvalifikácii vo štvrtej bráne. Trošku ma zradil materiál, ale taký je šport, aspoň si trochu oddýchnem a pripravím sa na obrovský slalom,” uviedla Vlhová na instagrame. V “obráku” bude obhajovať zlato vo štvrtok.

V porovnaní s novembrovým podujatím Svetového pohára v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde sa z víťazstva radovala práve Vlhová, sa na šampionáte išla kvalifikácia len na jedno kolo. Vlhovej by však ani formát dvoch kôl neposkytol šancu na opravu, keďže v takom prípade by podľa pravidiel na oficiálnej stránke Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) bol na klasifikáciu potrebný súčet oboch časov.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.