eReport.sk
Samuel Vlčan, foto:tasr

Vlčan vymenoval do vedenia štátneho podniku Lesy SR Jána Marhefku

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽANO) vo štvrtok v Banskej Bystrici uviedol do funkcie nového generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Jána Marhefku. Donedávna Marhefka pôsobil ako riaditeľ Štátnych lesov (ŠL) Tatranského národného parku (TANAP).

„Som rád, že sa do pozície generálneho riaditeľa dostal človek z lesníckeho prostredia s dlhodobou pôsobnosťou v ŠL TANAP, ktorý má skúsenosť s ochranou prírody a prírode blízkym hospodárením v lese,“ povedal Vlčan.

Marhefka uviedol, že Lesy SR chce viesť v zmysle programového vyhlásenia vlády a v súlade s etickými princípmi a odbornými pravidlami vedenia štátneho podniku. Pripomenul, že v rezorte pôdohospodárstva pôsobí 23 rokov a svoje skúsenosti chce využiť aj vo vedení štátnych lesov. Zvýšiť chce aj dôveru verejnosti voči štátnemu podniku.

Minister pôdohospodárstva povedal, že Marhefku do vedenia Lesov SR vymenoval na základe odporúčania výberovej komisie. Podmienky vstupu do výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa splnili traja uchádzači, a to bývalý riaditeľ Lesov ČR Jiří Holický, bývalý poverený riaditeľ Lesov SR Matej Vigoda a Ján Marhefka.

Mohlo by vás zaujímať:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vlčan vymenoval do vedenia štátneho podniku Lesy SR Jána Marhefku

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti