eReport.sk
Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota je po utorňajšej (6. 6.) nehode osobného vlaku naďalej prerušená. Prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí.
Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota je po utorňajšej (6. 6.) nehode osobného vlaku naďalej prerušená. Prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí. Foto: FB/Polícia Banskobystrický kraj

Vlaky v okrese Rimavská Sobota stále nepremávajú. Prevrátený vozeň odstráni žeriav

Železničná doprava v okrese Rimavská Sobota je po utorňajšej (6. 6.) nehode osobného vlaku naďalej prerušená. Prevrátený vozeň budú odstraňovať pomocou žeriavu. Po vykoľajení vlaku záchranári ošetrili päť ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová.

„Momentálne je doprava prerušená, a to v úseku Rimavská Sobota – Rimavská Baňa – Hnúšťa, a pre cestujúcu verejnosť je zavedená náhradná autobusová doprava. ŽSR pracujú na čo najskoršom odstránení nehodovej udalosti, nakládku zabezpečíme pomocou žeriavu,“ uviedla Feik Achbergerová s tým, že nehodová udalosť spôsobila meškanie jedného vlaku v trvaní 84 minút.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pápež František
  2. Výpadok počítačového systému narušil v pondelok vlakovú dopravu vo viacerých častiach Holandska vrátane metropoly Amsterdam.
  3. Čo stojí za obrovskou tragédiou?

Na mieste udalosti zasahovala približne tridsiatka profesionálnych i dobrovoľných hasičov, polícia aj tri posádky záchrannej zdravotnej služby. „Po príjazde na miesto zásahu záchranári ošetrili päť ľudí, ktorí utrpeli najmä stredne ťažké poranenia. Záchranári ich pri vedomí transportovali do nemocníc v Rimavskej Sobote a v Lučenci,“ priblížila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Na trati medzi obcami Rimavské Zalužany a Kociha sa v utorok krátko pred 20.00 h vykoľajil a prevrátil vlak. Príčinou nehody bol náraz vlaku do stromu spadnutého v koľaji. Podľa ŽSR sa strom zosunul zo svahu, pravdepodobne vplyvom nepriaznivého počasia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vlaky v okrese Rimavská Sobota stále nepremávajú. Prevrátený vozeň odstráni žeriav

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php