eReport.sk
Tréner Vladimír Weiss starší, foto:tasr

Vladimír Weiss po skúsenostiach v reprezentácii Gruzínska, plánuje trénovať klub

Vladimír Weiss sa chce po päťročnej anabáze na lavičke futbalovej reprezentácie Gruzínska vrátiť na klubovú scénu. Do podpisovania zmluvy sa však rýchlo nehrnie a chce si počkať na správnu príležitosť: „Chcem si nájsť takú cestu, čo ma bude baviť, bude mať svoju úroveň a prinesie mi radosť.“

Päťdesiatšesťročný skúsený kormidelník priviedol Gruzínsko do finále baráže o EURO 2020, jeho zverenci však prehrali v rozhodujúcom súboji doma so Severným Macedónskom 0:1 a slovenský kouč bezprostredne po zápase avizoval koniec na lavičke. Mužstvo ešte viedol v dueli Ligy národov s Arménskom (1:2), no po ňom sa jeho päťročné účinkovanie pri gruzínskej reprezentácii skončilo. Spolu s ním zavŕšili pôsobenie pri gruzínskej reprezentácii aj jeho slovenskí asistenti Boris Kitka, Jozef Kontír a kondičný tréner Roman Švantner. Weiss viedol Gruzínsko od marca 2016 a v 47 zápasoch mal bilanciu 16 výhier, 15 remíz a 16 prehier.

„Bol to už vabank, či odídem úspešný alebo neúspešný. Chýbal nám jeden gól navyše, prehrali sme 0:1 s Macedóncami. Pracoval som tam päť rokov, čo je dosť dlhá doba v trénerskej kariére i v živote. Neodišiel som ako úplný víťaz, ale myslím si, že sme tam zanechali dobrú stopu a život ide ďalej. Neodišli sme ako hrdinovia, ale s čistým svedomím,“ uviedol. Weissa mrzelo, že v rozhodujúcom zápase nemohli jeho tímu pomôcť diváci, ale uvedomuje si, že situácia v čase pandémie koronavírusu je ťažká pre všetkých: „Bohužiaľ, teraz je ťažká doba pre všetkých a aj šport si to odnáša. Hrá sa bez divákov, stratila sa tá emócia“.

Zdroj:tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vladimír Weiss po skúsenostiach v reprezentácii Gruzínska, plánuje trénovať klub

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti