eReport.sk
Priority sú jasné
Vláda Ľudovíta Ódora zanechala podľa Dagmar Kramplovej dlh vo výške 2,1 miliardy eur! Foto: tasr

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

AKTUALIZOVANÉ Vláda v stredu schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra. Jeho výmera sa zvýši na 40.889 hektárov. Bez zásahu bude 16.374 hektárov územia, na ktorom bude platiť piaty stupeň ochrany.

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra

Účelom vyhlásenia Národného parku Veľká Fatra je zabezpečenie priaznivého stavu predmetov ochrany, ktorými sú biotopy európskeho a národného významu, biotopy druhov európskeho a národného významu – rastlín i živočíchov, druhy vtákov a abiotické javy,“ poukázal envirorezort. Zároveň dodal, že to prispeje k odstráneniu nedostatkov uvedených v žalobe Európskej komisie vo veci nedostatočnej ochrany biotopov hlucháňa hôrneho.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Existujú aj slobodné médiá
  2. Andrej Sekera počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie.

Výmera ochranného pásma bude znížená na 25.307 hektára. Štvrtý stupeň ochrany bude tvoriť 5276 hektárov, tretí stupeň bude platiť na 19.182 hektároch a druhý stupeň bude mať výmeru 55 hektárov. „K zvýšeniu stupňa ochrany prostredníctvom zonácie dochádza výlučne na štátnych pozemkoch. Nie sú tam pozemky súkromné alebo mestské, čiže subjektov, ktoré nesúhlasili so zonáciou,“ poznamenal minister životného prostredia Milan Chrenko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php