eReport.sk
Veronika Remišová, Igor Matovič, Boris Kollár a Richard Sulík, foto: tasr

Vláda má v pláne ďalšie sprísnenie opatrení. Dá na odporúčania odborníkov?


Protipandemické opatrenia sa majú sprísniť. Nové pravidlá má schváliť vláda na štvrtkovom rokovaní. Po utorkovom (16. 11.) zasadnutí kabinetu predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) oznámil, že na nasledujúce tri týždne bude potrebné výrazne sprísniť opatrenia, aby sa zlomila negatívna krivka a stabilizovala situácia v nemocniciach.

Nechá si vláda poradiť konzíliom odborníkov?

Predstavil tiež návrhy konzília na riešenie neustále zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie. Odborníci navrhujú prácu v režime OTP, hromadné podujatia chcú obmedziť len pre zaočkovaných a do prevádzok, ktoré neposkytujú sortiment na zabezpečenie základných životných potrieb a do nákupných centier navrhujú umožniť vstup len očkovaným či po prekonaní ochorenia COVID-19.

Obmedzia aj športové súťaže

Amatérske športové súťaže majú byť v režime očkovaný, prekonaný. V režime OTP bude len profesionálny šport. Wellness a akvaparky budú môcť navštevovať len hostia, ktorí prekonali COVID-19, alebo sú zaočkovaní. Výnimkou budú čierne okresy, kde takéto prevádzky zostanú zatvorené pre všetkých. Hotely a penzióny budú otvorené len pre prekonaných a očkovaných, v čiernych okresoch budú zatvorené aj pre nich.

Bude vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran (vľavo) a hovorca hovorca PPZ Michal Slivka (vpravo).

O presnej podobe opatrení má rozhodnúť vláda. Heger deklaroval, že so všetkými návrhmi konzília súhlasí, zároveň avizoval, že ak sa situácia ani po zmene pravidiel nezlepší, budú potrebné ešte tvrdšie kroky.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda má v pláne ďalšie sprísnenie opatrení. Dá na odporúčania odborníkov?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre