eReport.sk
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru. Foto: fb/smer-sd

Vláda chce hovoriť o riešení rastúcich cien! Odložme vydávanie Fica a pristúpme k rokovaniu o cenách, reaguje Smer

Opozičná strana Smer-SD pozitívne vníma najnovšiu vôľu predstaviteľov vládnej koalície hovoriť o rastúcich cenách na pôde parlamentu. Koaličný poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) sa vyjadril, že Slovensko trápia vážne problémy a dlhé rokovania o vydaní opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) zdržujú parlament. Smer sa pri tom neúspešne snažil o zvolanie schôdze už sedemkrát. Tentokrát strana navrhuje, aby bolo prerušené rokovanie o Ficovom vydaní a aby parlament ušetrený čas venoval práve vážnym problémom ľudí v podobe zvyšujúcich sa nákladov na rôzne komodity.

„Smer – SD s plnou vážnosťou vníma požiadavku predstaviteľov vládnej koalície, aby sme sa na Národnej rade SR začali okamžite venovať problematike kompenzácie obrovského zdražovania. Napriek tomu, že Smer – SD sedemkrát inicioval mimoriadnu schôdzu NR SR k zdražovaniu, ktorú vládna koalícia vždy znemožnila, vítame túto ostatnú iniciatívu vládnej koalície,“ píše strana na sociálnej sieti.

Foto: fb/smersd

Návrh na Ficovu väzbu považujú za absurdný

Opozícia už od Ficovho obvinenia a od začiatku rokovania o Ficovom vydaní do kolúznej väzby dáva jasne najavo, že celý proces považuje za umelo vykonštruovaný. Preto je podľa Smeru nepodstatné, či parlament bude o Ficovi rokovať teraz, alebo až počas júna.

„Zajtra na rokovaní NR SR predložíme procedurálny návrh, aby sa okamžite prerušilo rokovanie o návrhu na väzobné stíhanie predsedu strany SMER – SD R.F. a ihneď sme pristúpili k rokovaniu o návrhoch zmierňujúcich dopady obrovského zdražovania. Keďže návrh na väzobné stíhanie je absurdný a podložený vymyslenými výpoveďami univerzálnych udavačov, je úplne jedno, či bude R.F. vzatý do väzby v priebehu mája alebo júna,“ uzavrel Smer.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda chce hovoriť o riešení rastúcich cien! Odložme vydávanie Fica a pristúpme k rokovaniu o cenách, reaguje Smer

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti