tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka. Zdroj: tasr/AP

Víťazstvo Ukrajiny chce len necelá polovica Slovákov! Vojna rozdeľuje národ

Tento prieskum priaznivcov Ukrajiny pravdepodobne veľmi nepotešil. Organizácia Globsec v prieskume totižto zistila, že víťazstvo Ukrajiny v rusko-ukrajinskej vojne si želá len necelá polovica Slovákov. Štvrtine opýtaných je jedno, ako konflikt dopadne a jedna pätina si želá víťazstvo Ruska.

Udalosti z frontu môžu ovplyvňovať mienku ľudí

Respondenti odpovedali na otázku, že ako by chceli, aby sa vojna na Ukrajine skončila prostredníctvom osobných rozhovorov. „Určitý posun v postojoch v prospech Ukrajiny mohli spôsobiť aj udalosti z frontu. V lete situácia na Ukrajine vyzerala nádejnejšie pre ruskú stranu, čo mohlo časti populácie evokovať, že Ukrajina už nemá na výhru šancu,“ vysvetľuje Dominika Hajdu z Centra pre demokraciu a odolnosť v GLOBSECu podľa portálu Aktuality.sk.

Víťazstvo Ukrajiny si určite praje 27 % a asi radšej praje ďalších 20 % respondentov. Víťazstvo Ruska si určite praje 9 % opýtaných a asi radšej praje ďalších 10 % opýtaných. 24 % ľudí sa vyjadrilo, že im je to jedno a 10 % nevedelo odpovedať, alebo neodpovedalo.

Rusku fandia hlavne voliči Republiky, mladej generácii je to často jedno

Pro-ruským naratívom v súčasnosti podľa agentúry Focus dôveruje možno až tretina obyvateľstva. „Tieto výsledky reflektujú aj iné prieskumy na Slovensku, ktoré indikujú, že približne pätina až tretina obyvateľstva dôveruje pro-ruským naratívom,“ vyjadril sa Martin Slosiarik z agentúry Focus k prieskumu Globsecu.

Medzi najväčších fanúšikov Ruska pri tom majú patriť voliči opozičnej strany Republika. Apatiu pri tom vyjadruje hlavne mladšia generácia. „Väčšiu mieru apatie sme pozorovali medzi mladšími generáciami. Na otázku odpovedalo ‚je mi to jedno‘ 33 percent respondentov vo veku 18-34, 23 percent respondentov vo veku 35-54 a 19 percent respondentov starších ako 55 rokov,“ dopĺňa Slosiarik. Víťazstvo Ruska najviac preferujú voliči Republiky a to až 55 % z nich.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Víťazstvo Ukrajiny chce len necelá polovica Slovákov! Vojna rozdeľuje národ

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku