eReport.sk
Predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský Foto: tasr

Visolajský zúri kvôli rušeniu nemocníc: Kto tu klame a zavádza verejnosť?

Reforma nemocníc, ktorá už prešla parlamentom vyvoláva stále veľké vášne. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sľuboval, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lekár a šéf lekárskych odborov Peter Visolajský to však vidí inak. Kto klame a zavádza verejnosť, pýta sa nespokojný lekár.

„Budeme so všetkými partnermi diskutovať ďalej a budeme sa snažiť nájsť tú optimálnu cestu, aby pacient mal garantovanú kvalitu zdravotnej starostlivosti, ktorá prináleží 21. storočiu,” tvrdil minister. Sľuboval, že reforma nemocníc neprinesie ich rušenie, ale len transformáciu lôžok. Cieľom reformy je zabrániť tomu, aby pacient blúdil v systéme.

Lekár Peter Visolajský má ale na celú reformu iný názor. „Slová a skutky ministerstva zdravotníctva sa často nezhodujú.. a žiaľ aj slová a skutky našich poslancov,“ tvrdí nasrdene lekár. Na svojom profile pridal dôvodovú správu a vyznačil v nej body, čo vraj o reforme čo to naznačujú. „Zvýraznený text je odfotený z Dôvodovej správy „reformy nemocníc“. Je tam čierne na bielom že 20 nemocníc sa zmení na „doliečováky“ a že na konci reformy bude mať Slovensko o 10762 akútnych nemocničných lôžok menej,“ tvrdí.

– Foto: FB/petervisolajsky

Dodáva, že na chronické sa z nich „transformuje“ len 1534 lôžok a celkovo zanikne 9228 nemocničných lôžok. Pre lepšiu predstavivosť tvrdí, že väčšia fakultná nemocnica má okolo 700- 800 lôžok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Visolajský zúri kvôli rušeniu nemocníc: Kto tu klame a zavádza verejnosť?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti