eReport.sk
V popredí šéf lekárskych odborov Peter Visolajský. Foto: tasr

Visolajský si povzdychol: Tvárime sa akí sme šikovní a pritom kradneme zdravotníkov!

Keď je najhoršie, tak občas siahame po odborníkoch z Ukrajiny. Na Slovensku je mnoho lekárov, predavačiek či šoférov od našich susedov. To sa ale nepozdáva šéfovi lekárskych odborov Petrovi Visolajskému.

Zaočkovanosť aj zabezpečenie zdravotníctva sú podľa lekára násobne horšie ako na Slovensku. Celá infraštruktúra Ukrajiny sa rúti dlhodobejšie, zdravotníctvo kolabuje. „Ukrajinci sú už zo svojho štátu skeptickí a pri ich hraniciach je ruská armáda. Momentálne je tam situácia s COVID-19 na úrovni katastrofy, obrázky ako z Afriky,“ povzdychol si Visolajský.

Dodáva, že už dlho a veľa energie míňa Európa premýšľaním ako Ukrajine pomôcť. „Aj slovenskí premiéri opakovane hovoria, že Ukrajina je náš spojenec a môže rátať s našou pomocou,“ tvrdí.

Pacienti s ochorením Covid-19 v nemocnici v ukrajinskom meste Ľvov – Foto: tasr

A práve tu naráža na problém. Ukrajine by podľa jeho slov najviac pomohlo keby sme im nebrali či ako hovorí nekradli zdravotníkov. „Roky čerpáme zdravotníkov z Ukrajiny a tvárime sa ako je to výborné a normálne. Ale napadlo vás na Slovensku ako strašne tým Ukrajincom ubližujeme? kladie otázku lekár.

„Ukrajine už dnes chýbajú lekári, pacienti ležia v chatrných nemocniciach na úrovni rozvojových krajín a bez lekárov, bez sestier… a my sa tvárime ako Ukrajine pomáhame a pritom jej kradneme lekárov a sestry. A ešte nám to na Slovensku príde akí sme šikovní, že ukrajinským pacientom berieme zdravotníkov,“ krúti hlavou Visolajský.

Zamestnanci pohotovostnej služby v ochranných oblekoch nesú rakvu s telom pacienta, ktorý zomrel na covid v nemocnici asi 430 km od Kyjeva – Foto: tasr

Počet potvrdených prípadov infekcie je na úrovni cca 3.350 000. Celkový počet obetí pandémie na Ukrajine stúpol na 82.318.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Visolajský si povzdychol: Tvárime sa akí sme šikovní a pritom kradneme zdravotníkov!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti