eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Vinná zo zabitia! Odsúdili lekárku vo Francúzsku, asistovala pri pôrode opitá

Počas pôrodu cisárskym rezom v septembri 2014 belgická lekárka niekoľkokrát pochybila, čím sa zdravotný stav rodičky skomplikoval a štyri dni po zákroku zomrela. Okrem toho, že lekárka pôjde za mreže, musí vyplatiť rodine pozostalej odškodné vo výške takmer 1,4 milióna eur.

Na tri roky väzenia odsúdil francúzsky súd vo štvrtok belgickú lekárku, ktorá asistovala pri pôrode pod vplyvom alkoholu. Na následky jej pochybení pacientka neskôr zomrela, informuje agentúra AFP.

Tragédia sa odohrala v roku 2014

Súd 51-ročnú anestéziologičku Helgu Wautersovú uznal za vinnú zo zabitia Britky Xynthie Hawkeovej. Počas pôrodu cisárskym rezom v septembri 2014 Wautersová niekoľkokrát pochybila, čím sa zdravotný stav rodičky skomplikoval a štyri dni po zákroku zomrela.

Alkohol priznala

Okrem trestu odňatia slobody jej súd vo francúzskom meste Pau zakázal výkon lekárskeho povolania a nariadil vyplatiť rodine pozostalej odškodné vo výške takmer 1,4 milióna eur.

Wautersová nebola počas vyhlásenia verdiktu na súde prítomná. K požitiu alkoholu počas pracovného dňa sa odsúdená lekárka priznala, no tvrdila, že za smrť pacientky sú zodpovední aj viacerí jej kolegovia.

Z predchádzajúceho zamestnania ju prepustili

V čase nešťastia pracovala na pôrodníckom oddelení nemocnice neďaleko mesta Pau len necelé dva týždne. Belgičanka sa do Francúzska presťahovala po tom, čo bola prepustená z predchádzajúceho zamestnania, pretože do nemocnice prišla pod vplyvom alkoholu. Vyšetrovanie prípadu vo francúzskej klinike neskôr ukázalo, že agentúra, ktorá ju na prácu v nemocnici najala, si poriadne nepreverila jej profesionálnu minulosť, približuje AFP.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vinná zo zabitia! Odsúdili lekárku vo Francúzsku, asistovala pri pôrode opitá

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti