eReport.sk
Monika Jankovská, foto: tasr

VIEME PRVÍ Jankovskú prepustili z nemocnice. Ako je na tom a čo ju čaká?

V domácej liečbe! Bývalú štátnu tajomníčku stíhanú v rámci policajných akcií Búrka a Víchrica Moniku Jankovskú len minulý týždeň hospitalizovali s ťažkým zdravotným stavom. Na bratislavských Kramároch ale dlho nepobudla a už opustila nemocničné steny. Síce je v domácej liečbe, no podľa jej advokáta to automaticky neznamená zlepšenie zdravotného stavu.

Koncom mája sa exsudkyňa Monika Jankovská po vyše roku vo väzbe konečne nadýchla slobody. Už o pár dní ale bývalú štátnu tajomníčku hospitalizovali na bratislavských Kramároch a dôvodom bol najmä nadmerný úbytok váhy.

Domáca liečba

Podľa informácií eReport, ktoré potvrdil aj Jankovskej právny zástupca pacientka opustila nemocničné lôžko. „Je v domácej liečbe, teda to môžem potvrdiť. Zároveň prebehli komplexné vyšetrenia, no, samozrejme, bližšie k zdravotnému stavu sa vyjadrovať nemôžem. Výsledky ale nie sú nejaké dobré,“ priznal Jankovskej advokát Peter Erdös. Taktiež dodal, že ju ešte tento týždeň čakajú ďalšie vyšetrenia u špecialistov.

Zdroj z nemocničného prostredia pre eReport konkretizoval aké ozdravujúce procesy Jankovská absolvovala. „Prešla štandardnými procesmi na naštartovanie metabolizmu. Na podporu chuti do jedla,“ podčiarkol. Ako sme minulý týždeň informovali, dôvodom Jankovskej hospitalizácie bol zhoršený zdravotný stav, no najmä značný hmotnostný úbytok.

Vo väzbe

Jankovskú vzali do väzby minulý rok 11. marca. Odvtedy si za mrežami už prešla kadečím. Vo februári tohto roka obletela médiá správa, že si Jankovská mala siahnuť na život. Mala sa v banskobystrickej väznici predávkovať liekmi. Po incidente bola prevezená do banskobystrickej Roosveltovej nemocnice a neskôr do trenčianskej. Väznica vyšetrovala celú udalosť ako pokus o samovraždu.

V septembri minulého roku do Jankovskej portfólia obvinení pribudlo aj to ktoré súviselo s marením spravodlivosti. Išlo v tomto prípade o staršiu kauzu ohľadom trenčianskeho baru Fatima. V marci si na chvíľu, ale Jankovská slobodu užila. Asi na minútu. Síce jej najvyšší súd odklepol stíhanie na slobode, no po prepustení ju kukláči zhabali v súvislosti práve s kauzou okolo baru Fatima. V súčasnosti má Jankovská nainštalovaný monitorovací náramok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIEME PRVÍ Jankovskú prepustili z nemocnice. Ako je na tom a čo ju čaká?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti