eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Zúrivý Šeliga. Fico sa zbláznil z tepla!

Stopka pre referendum od Ústavného súdu spustila lavínu reakcií. Politici sa predbiehajú vo výrokoch o tom, ako vlastne referendum chceli. Šéf parlamentu Boris Kollár chce dokonca meniť ústavu. Ale úpravu chce aj opozičný poslanec Robert Fico, ktorý prišiel aj s návodom, ako to spraviť. Juraj Šeliga zo Za ľudí mu odkazuje, že na to môže zabudnúť.

Opozičná strana Smer prišla s návrhom novelizácie Ústavy SR, na základe ktorej by molo možné skrátiť volebné obdobie poslancov parlamentu. Fico chce, aby už budúci týždeň vláda odklepla skrátené legislatívne konanie o tomto návrhu. Keďže návrhy zákonov treba predkladať aspoň 15 dní pred rokovaním národnej rady, nie je iná možnosť, len aby o skrátenom legislatívnom konaní rozhodla vláda. Najbližšia schôdza parlamentu je totiž naplánovaná na 22. júla.

Fico má plán na zmenu ústavy. Už zaúkoloval aj vládu. Podľa Šeligu môže na to zabudnúť. – Foto: tasr

Ficov plán naštval bývalého podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu. „Vonku je 37 stupňov a ja mám trošku obavu, že Robert Fico sa zbláznil,“ hlesol poslanec za stranu Za ľudí, ktorý si myslí, že Fico od začiatku vedel, že referendová otázka je pochybná a mal by sa ľuďom ospravedlniť. „Pán Fico, prosím vás, nebláznite s týmto teplom. Nečakajte, že my ideme schvaľovať vašu novelu ústavu a pomáhať vám s referendom,“ nechal sa počuť Šeliga.

Viac o referende sa dočítate tu:

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. Richard Sulík, šéf SaS.

Na záver ešte opozičnému poslancovi odkázal: „Ste už dosť dlho v politike na to, aby ste vedeli, že táto vládna koalícia vaše výmysly schvaľovať nebude.“

Lenže Fico nie je jediný, kto chce kvôli referendu meniť ústavu. S podobným plánom prišiel aj šéf národnej rady a predseda koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár. O jeho návrhu má rokovať koaličná rada.

Zdroj: fb/SeligaZaLudi

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport