eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

VIDEO Žiadni papaláši, ale vzory! Takto naši politici vysvetľujú, prečo boli očkovaní ako prví

Prítomnosť politikov medzi prvými zaočkovanými proti ochoreniu COVID-19 nie je prejavom ‚papalášizmu‘, ale snahou presvedčiť osobným príkladom o dôležitosti vakcinácie. Členovia Národnej rady SR a vlády SR to uviedli po tom, ako sa v ružinovskej nemocnici v Bratislave podrobili očkovaniu.

„Nemá to byť gesto prednosti a nadradenosti, ale gesto príkladu, na vlastnom tele chceme ukázať, že nám nikto nechce ublížiť, ale že očkovanie je spôsob, ako poraziť COVID,“ uviedol podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí).

Juraj Šeliga (Za ľudí) počas brífingu po očkovaní. Foto: tasr

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa so Šeligom zhoduje v tom, že očkovanie je cestou, ako vrátiť do normálu bežný život. „Aby sme nemali obavy z toho, či môžeme objať blízkych, váhali nad tým, či sa môžeme s niekým stretnúť,“ upozornila. Chápe pritom, že niekomu sa môže očkovanie politikov medzi prvými javiť ako ‚papalášizmus‘, vníma však tento pôsob ako možnosť bojovať proti dezinformáciám, ktoré sa v súvislosti s očkovaním šíria.

Mária Kolíková (Za ľudí) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) je pripravený bojovať proti hoaxom aj v nasledujúcom období prostredníctvom propagácie odborných serióznych štúdií. Očkovanie je pre neho spôsob, ako chrániť najmä svoje okolie. „Chcem cestovať po Slovensku, stretávať sa so študentmi, učiteľmi, zástupcami škôl, aj takto prispejem k tomu, aby tie stretnutia mohli byť bez obáv, ktoré v súčasnosti vzbudzuje pandémia,“ dodal.

Branislav Gröhling (SAS) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

Gröhling dostal aj otázku, prečo neprišiel jeho stranícky šéf, vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík. Podľa Gröhlinga je Sulík mimo Bratislavy. „Predpokladám, že ak bude mať možnosť v budúcom týždni sa nechať očkovať, využije to,“ dodal.

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) vyhlásil, že zhoda na propagácii očkovania, ako spôsobe zbaviť sa pandémie COVID-19, by mala byť naprieč celým politickým spektrom.

Ján Budaj (OĽaNO) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) pripomenula, že život s pandémiou je svojím spôsobom boj a vakcína výhrou. „Preto pre mňa a verím, že pre čo najviac ľudí na Slovensku nie je otázkou či vôbec, ale kedy sa očkovať,“ dodala.

Natália Milanová (OĽaNO) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) je presvedčený, že spustenie očkovania predstavuje veľký krok k víťazstvu nad ochorením COVID-19. „Teraz bude závisieť na nás všetkých, aby sme sa postupne zaočkovali. Verím, že takto nám nový rok prinesie viac radostí a zdravia, ako ten končiaci sa,“ poznamenal.

Andrej Doležal (Sme rodina) počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

V Univerzitnej nemocnici Bratislava v Ružinove sa v nedeľu dala očkovať i prezidentka SR Zuzana Čaputová. I ona vníma svoju prítomnosť a prítomnosť zástupcov parlamentu a vlády ako komunikát smerom k verejnosti, ktorý má posilniť dôveru v očkovanie. Priznala, že chápe tých, ktorí majú obavy, je presvedčená, že je potrebné počúvať hlas odborníkov a vedcov a prostredníctvom ich argumentov vnímať očkovanie ako ochranu jednotlivcov i celých komunít, ktoré sú rizikám ochorenia vystavené najviac.

Zuzana Čaputová počas očkovania proti ochoreniu COVID-19. Foto: tasr

Na Slovensko prišlo v sobotu (26. 12.) prvých 9750 dávok vakcíny. Ako prví budú očkovaní zdravotníci a pracovníci, ktorých výkon práce súvisí s poskytovaním zdravotnej či sociálnej starostlivosti, rovnako zamestnanci kritickej infraštruktúry a silových zložiek.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Žiadni papaláši, ale vzory! Takto naši politici vysvetľujú, prečo boli očkovaní ako prví

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti