eReport.sk
Jožo Pročko a Mária Kolíková v roku 2020.
Jožo Pročko a Mária Kolíková v roku 2020. Zdroj: ta3.com

VIDEO Za ľudí čelila útokom Matoviča už pred voľbami: Pročko tvrdil, že to neiskrí, Kolíková bránila Kisku

„Bude dôležitá povolebná spolupráca a tam môžem každého ubezpečiť, že bude obrovská a veľmi silná,“ vyhlásil v predvolebnom boji vo februári 2020 vtedajší kandidát na poslanca OĽaNO Jožo Pročko. V štúdiu televízie TA3 bol práve v dueli s Máriou Kolíkovou, ktorá kandidovala vo voľbách za stranu Za ľudí. Pročko v tom čase moderátorovi Norovi Dolinskému vysvetľoval útoky Igora Matoviča na Andreja Kisku. „Ministerstvo vnútra pre Kisku? Neblbnime, to je politika našich ľudí!“ – aj to uviedol totiž na adresu exprezidenta Matovič pred voľbami. Pročko však tvrdil, že žiadne iskrenie medzi vtedajšími opozičnými stranami neexistuje. Dnes, aj po koaličnej kríze, je pokračujúce napätie vo vláde zjavné.

V nadväznosti na aktuálne politické témy sme zalovili v predvolebnom archíve a natrafili sme na duel zaujímavej dvojice: Pročko – Kolíková. Aj krátko pred voľbami sa totiž napätie medzi stranou Za ľudí a hnutím OĽaNO doslova dalo krájať, Pročko však tvrdil, že to je len predvolebný boj.

Hlasovanie o Kolíkovej potvrdilo napäté vzťahy

Dnes, keď je už dávno po voľbách a dokonca jeden premiér OĽaNO stihol nahradiť druhého z rovnakého hnutia, to vôbec nevyzerá tak, že by sa najsilnejší koaličný partner nejako vážne „bratal“ s najmenšou vládnou stranou. Potvrdilo sa to aj v pondelok pri odvolávaní Kolíkovej z funkcie. Síce ju neodvolali, stále však nemá stopercentnú dôveru všetkých Matovičovcov.

Jednotní iba proti Ficovi

Kolíková a Pročko ani v predvolebnom dueli v roku 2020 neboli vo všetkom na vtedajšej opozičnej barikáde jednotní. Vlastne jediné, na čom sa stopercentne zhodli bolo to, že demokratická opozícia musí vymeniť Pellegriniho a Fica, lebo je to, ako to hovoria dodnes, vláda mafie.

Kiska nič nenakradol, bránila exprezidenta Kolíková

Kolíková v dueli silne obhajovala Kisku a to aj v kauze pozemku, ktorý musel vrátiť zubárovi. „Žiadny pozemok nemá, nič nenakradol a to ako to podsúvate je podľa mňa nekorektné,“ vypočul si Dolinský od Kolíkovej ráznu reakciu ku kauze bývalého prezidenta.

A keď sa prenesieme do súčasnosti, tak platí, že podľa Smeru mala rovnakým spôsobom nadobudnúť pozemok aj firma šéfky rezortu spravodlivosti. „Vedenie strany sa dostalo k informácii, že už 20 rokov pôvodná vlastníčka pozemku, na ktorom stojí firma Kolíkovcov, sa neúspešne domáha pozemku. Podľa kúpnej zmluvy a osvedčení o vydržaní ide o rovnaký podvod, ako v prípade Andreja Kisku pod Tatrami,” povedal pred pár dňami podpredseda Smeru Erik Kaliňák.

Napokon, pozrite si vo videu sami, čo o povolebnej spolupráci a Matovičovi a referendovom kvóre hovoril pred voľbami Pročko a čo na adresu Kisku a zníženie účasti občanov na referende, tvrdila Kolíková.

Zdroj: ta3.com

Video z celej predvolebnej debaty nájdete TU.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Za ľudí čelila útokom Matoviča už pred voľbami: Pročko tvrdil, že to neiskrí, Kolíková bránila Kisku

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti