eReport.sk
Slováci vládu podporujú
Peter Pellegrini, Robert Fico a Andrej Danko, foto:tasr

VIDEO Vláda rozhodla, treťou tajomníčkou envirorezortu bude Matečná, schválili i ďalšie mená

Vláda na dnešnom zasadnutí rozhodla o zmenách na niektorých postoch. Kabinet zároveň poveril ministra zahraničných vecí, aby diplomatickou cestou informoval Maďarsko, Poľsko, Česko a Ukrajinu o zmene vo funkciách.

MV SR

Hlavným hraničným splnomocnencom SR sa stal Jozef Masnica. Zástupcom splnomocnenca sa stal Jozef Jaško. Vláda ich do funkcie vymenovala v utorok.

Kabinet zároveň poveril ministra zahraničných vecí, aby diplomatickou cestou informoval Maďarsko, Poľsko, Česko a Ukrajinu o zmene vo funkciách.

Masnica je riaditeľom úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru. Post sa viaže na výkon funkcie hlavného hraničného splnomocnenca.

Noví štátni tajomníci

Treťou štátnou tajomníčkou na Ministerstve životného prostredia (MŽP) SR sa stala bývalá ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS). Katarína Roskoványi bude pôsobiť ako tretia štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti.

Štátnym tajomníkom ministerstva obrany sa stal Martin Vojtašovič.

Tarabove vyjadrenie

Šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nominant SNS) je s nomináciou Matečnej stotožnený. Za posledné tri roky o nej všetci písali a vyšetrovali, ale nič na ňu nenašli,“ poznamenal Taraba v súvislosti s kauzou Dobytkár.

Doplnil, že Matečná má čistý výpis z registra trestov, v kauze nie je obvinená ani obžalovaná.

Tretí štátny tajomník na envirorezorte je podľa Tarabu potrebný, pretože má asi 50 percent eurofondov na Slovensku a životné prostredie je jednou z najväčších agend Európskej únie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vláda rozhodla, treťou tajomníčkou envirorezortu bude Matečná, schválili i ďalšie mená

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre