eReport.sk
Ľudia počas nepovoleného protestu proti vládnym opatreniam proti koronavírusu v Berlíne v nedeľu 29. augusta 2021.
Ľudia počas protestu v Berlíne. Foto: tasr/dpa

VIDEO Veľký protest v Berlíne! V uliciach bolo vyše 2000 policajtov, nad ľuďmi krúžil vrtuľník

Tisíce ľudí sa v sobotu aj v nedeľu zúčastnili v nemeckej metropole Berlín na nepovolených demonštráciách proti vládnym opatreniam proti koronavírusu, pričom na monitorovanie protestov bolo v niekoľkých častiach mesta nasadených viac ako 2000 policajtov. Polícia však demonštrácie nerozohnala, informovala v nedeľu agentúra DPA.

Zdroj: youtube.com/ Rattenfänger von Berlin

Organizátori demonštrácií účastníkom oznámili, aby sa vyhli budove nemeckého parlamentu, kde demonštranti 29. augusta 2020 prerazili bariéru a nakrátko obsadili schody pred vchodom.

Polícia nakrátko zadržala v nedeľu vyše 50 ľudí a došlo k ojedinelým prípadom odporu voči mužom zákona. Nad niektorými demonštrantmi krúžil vrtuľník.

Polícia úplne zakázala deväť demonštrácií vrátane tej, ktorú organizovalo hnutie Querdenken (Nekonvenčné myslenie) – jeho členovia odmietajú koronavírusovú stratégiu vlády. Polícia nasadila do ulíc približne 2200 policajtov, aby sa ubezpečili, že demonštranti dodržiavajú medzi sebou odstup a majú nasadené rúška, čo zvyčajne nebolo realitou.

Polícia nakrátko zadržala v nedeľu vyše 50 ľudí a došlo k ojedinelým prípadom odporu voči mužom zákona. Nad niektorými demonštrantmi krúžil vrtuľník, aby mali policajti prehľad o situácii. Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu poskytovali policajtom mimoriadnu podporu ich kolegovia z iných spolkových krajín.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti