eReport.sk
Šéf Smeru-SD počas prejavu na sneme strany 17.novembra.
Šéf Smeru-SD počas prejavu na sneme strany 17. novembra. Reprofoto: fb/robertficosk

VIDEO V RTVS padali hlavy kvôli Ficovi! Šéfka spravodajstva: TOTO bola chyba

Riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Mária Hlucháňová končí na svojom poste. Odchod súvisí so štvrtkovým (17. 11.) vysielaním spravodajského programu :24. Z postov z toho istého dôvodu odchádzajú aj ďalší vedúci spravodajstva. O rozhodnutí generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja informoval PR manažér RTVS Stanislav Čačko.

„Svoje funkcie opúšťajú aj Alfonz Šuran (intendant RTVS :24), Peter Nittnaus (šéfdramaturg RTVS :24) a Andrea Fajnorová (vedúca odboru televízneho spravodajstva a aktuálnej publicistky). Riadením sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS bol poverený Miroslav Frindt, ktorý v spravodajstve RTVS pôsobí od roku 1999 na viacerých pozíciách,“ oznámil Čačko.

Machaj: Nemal som vedomosti, že sa to plánuje

Dôvodom razantného kroku je odvysielanie prejavu Roberta Fica zo snemu strany Smer-SD na spravodajskom okruhu RTVS, šéf RTVS ho hodnotí ako nešťastné a veľmi znepokojivé. „Predovšetkým preto, že v takýto sviatok nemá vo vysielaní RTVS mať priestor žiadna politická strana. Vysielanie verejnoprávneho média musí byť priestorom na pripomínanie demokratických dôsledkov a výdobytkov Nežnej revolúcie, ktoré považujem v tomto čase za mimoriadne dôležité,“ zdôraznil Machaj. Zároveň deklaroval, že napriek zvláštnej pozornosti, ktorú na viacerých programových poradách venovali obsahu vysielania 17. novembra, nemal on ani členovia manažmentu vedomosť o tom, že sa takéto vysielanie plánuje.

Podľa informácií Omediach.com dnes na rannej porade riaditeľka sekcie spravodajstva a publicistiky Mária Hlucháňová označila vysielanie hodinového prejavu na živo za chybu a údajne oznámila, že ponúka funkciu. 

Mária Hlucháňová počas zasadnutia Rady RTVS v Bratislave 11. augusta 2022 už v pozícii novej šéfky spravodajstva Rozhlasu a televízie Slovenska. – Foto:

Mediálny web kriticky pripomenul, že Fico v prejave kritizoval príklon Slovenska k západným štruktúram, kritizoval slobodné médiá, zastával sa alternatívnych, ktoré sú podľa neho „pre väčšiu časť verejnosti dôveryhodnejšie a atraktívnejšie“. V živom vysielaní burcoval za referendum, chválil Smer a oznámil, že chce vyhrať voľby. Diváci sa dozvedeli aj to, že Smer si podľa neho neželá, aby Rusko bolo nepriateľom Slovenska a že nemôže byť na prvom mieste to, „aby si homosexuáli mohli adoptovať deti alebo aby si ľudia mohli meniť pohlavie“.

VIDEO Príhovor šéfa strany Smer-SD zo slávnostného snemu na Bratislavskom hrade

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Kto je Mária Hlucháňová? V KDH si ju považovali

Hlucháňová pred nástupom na funkciu šéfky spravodajstva a publicistiky v RTVS robila redaktorku v Pravde. Zároveň pripomíname, že v minulosti mala blízko predovšetkým k politikom opozície. Konkrétne ku KDH, strane, v ktorej mala na starosti komunikáciu. Zároveň bola aj šéfkou prezidentskej nevydarenej kampane Pavla Hrušovského, ktorému poslúžila aj ako odborná poradkyňa. V minulosti sa dokonca objavila aj na volebnej kandidátke kresťanských demokratov.

Na archívnej snímke vľavo kandidát na prezidenta SR Pavol Hrušovský a vpravo šéfka volebného štábu Mária Hlucháňová počas tlačovej konferencie 2. januára 2014 v Bratislave. – Foto: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO V RTVS padali hlavy kvôli Ficovi! Šéfka spravodajstva: TOTO bola chyba

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti