eReport.sk
Milan Uhrík
Milan Uhrík. Foto: tasr

VIDEO Uhrík: Podržte sa! Protiextrémistický prokurátor zamietol trestné oznámenie na Matoviča

Minuloročný výrok bývalého premiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) o NSDAP bude riešený ako priestupok proti verejnému poriadku. Zaoberať sa ním má Okresný úrad Bratislava. Vyplýva to z uznesenia prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ktoré zverejnil na sociálnej sieti europoslanec Milan Uhrík. Ten na šéfa OĽANO pre jeho slová podal trestné oznámenie.

Prokurátor však na začatie trestného stíhania v tejto veci nevidel dôvod. Výrok podľa jeho slov “zjavne nebol vyslovený z dôvodu propagácie či prejavu sympatie k extrémizmu/extrémistickému hnutiu”. Ako tvrdí, z Matovičovej strany išlo istým spôsobom o zveličenie, či o pokus o vtip. Z programu a ani z činnosti hnutia OĽANO podľa prokurátora nevyplýva, že by jej členovia sympatizovali s extrémistickými hnutiami či programami.

Zdroj: youtube.com

Zároveň je však podľa prokurátora dôvodné podozrenie, že Matovičova replika, vyjadrujúca snahu o prirovnanie jeho politického hnutia k NSDAP, stranou Adolfa Hitlera, môže u ľudí vzbudiť pocit verejného pohoršenia. “Z hľadiska vyhodnotenia závažnosti uvedeného činu konštatujem, že do úvahy teda prichádza prejednanie tejto veci, ako priestupku proti verejnému poriadku,” uviedol prokurátor.

“Podržte sa! Protiextrémistický prokurátor Honz má dôvodné podozrenie, že Matovič spáchal svojimi oslavnými výrokmi o nacistickej NSDAP priestupok. Prokurátor moje trestné oznámenie na Matoviča síce zamietol, ale nevadí. Nech si Matovič po studenej sprche od nášho poslanca Mira Suju vychutná teraz aj druhú vlastnú medicínu – opletačky s políciou. Keď som na Matoviča podával trestné oznámenie za jeho výrok o ambícii OĽaNO prekonať nacistickú NSDAP, tak som si nebol istý či si len robí srandu, alebo to myslí vážne…Po roku som však presvedčený, že Matovič zavádzanie fašistického režimu na Slovensku myslel úplne vážne!, ” uviedol na svojom facebookom profile Uhrík.

Zdroj: fb/ing.milan.uhrik

Uhrík podal trestné oznámenie na Matoviča, pretože podľa europoslanca mal počas minuloročnej tlačovej konferencie verejne prejaviť sympatie voči nacistickej strane NSDAP.

Zdroj: youtube.com

Matovič: Úmyselne som použil tento absurdný príklad

Matovič vtedy na otázku redaktora o jeho predstave o rozsahu členskej základne OĽANO povedal: “Myslím si, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, že 25 miliónov, takže tú ambíciu máme prekonať NSDAP v tejto veci”.

Vľavo Igor Matovič a vpravo Milan Uhrík na snímke z roku 2016. – Foto: tasr

Europoslanec tvrdí, že Matovič tak vyjadril osobnú ambíciu prekonať NSDAP, čiže ju pravdepodobne považuje za pozitívny vzor minimálne v tejto veci. Bývalý premiér reagoval, že pozná ilúziu, ktorou niektorí ‘ohlupujú’ ľudí, že čím viac členov v strane, tým lepšia strana. “Úmyselne som použil tento absurdný príklad a spoľahol som sa, že aspoň teraz niektorí pochopia, že kvantita nezaručuje kvalitu. Príkladov máme požehnane – NSDAP, Smer-SD, SNS… Evidentne však ani teraz niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť, či už použitie hyperboly alebo fakt, na ktorý som ňou upozornil,” uviedol v reakcii na Uhríkove tvrdenia Matovič.

Celé uznesenie Úradu špeciálnej prokuratúry, ako ho zverejnil poslanec Milan Uhrík. – Foto: fb/ing.milan.uhrik

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport