eReport.sk

VIDEO Trapas novej Pellegriniho posily: Rečnil na proteste kotlebovcov?

Len včera šéf Hlasu Peter Pellegrini predstavil ďalšieho člena strany. Stal sa ním Branislav Becík, ktorého otec Stanislav bol kedysi Mečiarovým ministrom pôdohospodárstva. Mladý Becík je v súčasnosti starostom Dvorov nad Žitavou a má zrejme našliapnuté na dobrú politickú kariéru. Hneď v jej úvode sa však dopustil zaujímavého prešľapu.

„Dovoľte mi privítať Branislava Becíka, ktorý bude hlavnou tvárou strany Hlas pre oblasť rozvoja vidieka a všetko, čo s tým súvisí,“ predstavil ho včera s veľkou slávou Pellegrini, ktorý zároveň prezradil, aké má so starostom plány. „Budem navrhovať pána Becíka snemu, aby ho zvolil do najužšieho vedenia strany a aby sa Branislav Becík stal členom predsedníctva strany Hlas- sociálna demokracia,“ dodal šéf Hlasu. Len o pár hodín neskôr však Becík vystúpil na proteste v Prešove, ktorý mali podporovať aj také strany ako napríklad Ľudová strana Naše Slovensko – Kotlebovci alebo Republika, za ktorou stoja odídenci od Mariána Kotlebu.

Pellegrini predstavil novú hviezdu Hlasu Branislava Becíka. – Foto: fb/HlasSocialnaDemokracia

Starosta vystúpil s plamennou rečou o tom, aké je dôležité si chrániť pôdu. „Prečo si Francúz nepostaví svoju fabriku vo Francúzsku. Ale postaví ju tu na ornej pôde u nás? Lebo si chránia svoje životné prostredie, cez životné prostredie si chránia svoj národ, tým pádom menej peňazí nalievajú do zdravotníctva a ušetrené financie použijú na iné účely,“ povedal počas protivládneho protestu.

Zdroj: youtube.com

Keď sme sa spýtali Becíka, či vedel, že podľa letáku sú za protestom aj kotlebovci, zostal mierne prekvapený.

„Organizoval to jeden pán, ktorý je nezávislý,“ povedala nová posila Pellegriniho s tým, že chcel vedieť, odkiaľ máme, že sú za tým aj kotlebovci. Keď sme ho upozornili na letáčik, povedal, že ho nevidel. „Nevedel som o tom. Nikto mi to nepovedal,“ priznal. Zároveň zdôraznil, že ak by to vedel, nešiel by tam. Zrejme mu však neskôr došlo, že nie všetko je s kostolným poriadkom. „Ja som preto aj odtiaľ odišiel. Lebo som tam videl vlajky,“ dodal.

Smer hovorí, že bol ešte jeden protest

Na letáku, ktorý koluje internetom, sa za protest postavila zaujímavá kombinácia strán. Vidieť tam možno Vlasť, SNS, Hlas, Smer so starým logom, Republiku či Slovenského patriota.

Oslovili sme stranu Hlas aj Smer, či je podľa nich v poriadku takáto spolupráca. Do uzávierky reagovala iba strana Roberta Fica. “Protest, ktorý avizoval leták sme podporili, v Prešove sa však konal v rovnakom čase ešte jeden protest, ktorý bol podľa našich informácií rýdzo v réžii ĽSNS. A toho sme sa nezúčastnili,” vysvetlil pre eReport hovorca strany Smer-SD Ján Mažgút.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport