eReport.sk
Kanadskí hokejisti zažili najhorší vstup do majstrovstiev sveta
Hokejisti Kanady v zápase s Nemeckom, foto:tasr

VIDEO TOTO tu ešte nebolo: Kanada je na tom horšie ako outsider z Talianska

TOTO tu ešte nikdy nebolo. Hokejový gigant Kanada, ktorej hráči sa „doslova“ rodia na ľadovej ploche zažili, najhorší vstup do majstrovstiev sveta v histórii hokeja. Po troch stretnutiach majú hráči javorového listu na konte nula bodov a hrôzostrašné skóre 2:10.

V tabuľke je o niečo horšie už len Taliansko, ktoré inkasovalo viac gólov. Dokonca i oni Kanadu predbehli v počte strelených gólov. Šampionát odštartovali s prekvapivou prehrou proti usporiadateľovi turnaja Lotyšsku (0:2). Nasledovala vysoká prehra so susedmi USA (1:5) a „trilógiu prehier“ uzatvorilo vo včerajšom zápase Nemecko (1:3).

Zostrihy zápasu Nemecko-Kanada

Zdroj: video:yt/iihf

Kanaďania si tak výrazne skomplikovali cestu za postupom a ďalšie prekvapivé zaváhanie by už ich definitívne pripravilo o nádeje. Tohtoročný šampionát je však v znamení rôznych prekvapení. Kanaďania v tom nie sú sami. Predsa len najväčší slovenský rival Česko okupuje šiestu priečku s dvoma bodmi a to za víťazstvo po predlžení na úkor Bieloruska. Kazachstan, ktorý je na turnaji medzi elitou po dlhšej dobe a stabilne patrí medzi ašpirantov na zostup, okupuje tretiu priečku a živý tak nádej na postup do štvrťfinále.

Pohľad na tabuľky majstrovstiev sveta – Foto: flashscore.sk

Uvidíme teda, či sa Kanada, ktorá patrí každoročne k ašpirantovi na titul podarí nepriaznivé výsledky zvrátiť a vrátiť sa do hry o medailové priečky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO TOTO tu ešte nebolo: Kanada je na tom horšie ako outsider z Talianska

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti