eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO To sa mnohým páčiť nebude! Krajniak si vie predstaviť najprísnejšie obmedzenie pohybu

AKTUALIZOVANÉ – Máte už obmedzovania plné zuby? Zdá sa, že koniec opatrení je ďaleko. Skôr sa ide pritvrdzovať. Milan Krajniak si vie predstaviť najprísnejšie obmedzenie pohybu cez slovenské hranice. Bude to podľa neho nevyhnutné, aby sa na Slovensko nedostala juhoafrická či brazílska mutácia nového koronavírusu.

„Podobne, ako v prvej vlne, je výrazne obmedzenie pohybu cez hranice nevyhnutné,” podotkol Krajniak. Zároveň pripomenul, že nastolil otázku otvárania kostolov, ale podľa vlastných slov to nebude presadzovať politicky ani sa preto „hádzať o zem”. Každé sprísnenie opatrení na jednej strane nám umožní o trošku uvoľniť opatrenia na druhej strane. Takže aj preto sprísnenie pohybu cez hranice podporujem,” povedal Krajniak.

Zdroj: tasr

Šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok poukázal na to, že sprísňovanie režimu nie je diplomatickým problémom, pretože pohyb cez hranice sprísňujú aj iné krajiny. Opatrenia treba podľa neho prijímať tak, aby sa zároveň neohrozila slovenská ekonomika. Pokiaľ sa Slovensko rozhodne sprísniť svoj režim, bude úlohou ministra zahraničných vecí odkomunikovať to ostatným štátom, uviedol Korčok.

Vicepremiérka a ministerka pre investície Veronika Remišová sprísnenie režimu na hraniciach víta. „Toto je návrh, ktorý sme konzistentne hovorili aj vzhľadom na to, že v okolitých krajinách je juhoafrická mutácia, pred ktorou by sme sa mali ako Slovensko chrániť,” poznamenala.

Obrovský dosah na ekonomiku

Počet ľudí i organizácií nedodržiavajúcich opatrenia je taký veľký, že je nemožné všetko zachytiť. Minister obrany Jaroslav Naď to pripustil počas stredajšieho rokovania vlády. Policajti s pomocou vojakov podľa neho robia, čo môžu. Vyzval na dodržiavanie pravidiel. Uvažovať by sa podľa neho malo aj o sprísnení hraničného režimu.

 Úplné uzavretie hraníc by malo podľa ministra obrovské dosahy na ekonomiku. „Nie je to ľahké, ale áno, keď vidíme, že v Nemecku dokázali možno aj proti nariadeniam v rámci Európy dohodnutým sprísniť procesy, tak by sme nad tým mali uvažovať,” načrtol.

Minister vníma propagandu a politikárčenie v súvislosti s vakcínou Sputnik V. Sám by sa dal zaočkovať iba registrovanou vakcínou. „Na druhej strane evidujem fakt, že na Slovensku je veľa ľudí, ktorí by sa chceli dať zaočkovať iba Sputnikom,” skonštatoval.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity