eReport.sk
Odhalenie ruskej propagandy na Slovensku - to je titulok blogu, ktorého autorom je Michal Trnka. Zdroj: gerulata.com

VIDEO Syn majiteľa Esetu zverejnil zoznam údajných ruských trollov: Taraba sa bráni, chce odpoveď!

Poslanec NR SR Tomáš Taraba sa ohradil voči zaradeniu na zoznam údajných šíriteľov ruskej propagandy, ktorý zverejnil syn majiteľa Esetu Michal Trnka na portáli gerulata.com. Na zozname sa nachádza viacero internetových stránok a fanúšikovských stránok na sociálnych sieťach. Na zoznam sa dostali na základe niekoľkých kritérií ako aktivita, vplyv, dosah, alebo hrozba. Taraba však napríklad tvrdí, že v Rusku nikdy nebol, nevie po rusky, nemá kontakt s Ruskom a nečíta ani ruské zdroje.

„Nakoľko neviem nájsť žiaden kontakt na synčeka zakladateľa Esetu, ktorý uverejnil predstaviteľov ruskej propagandy na Slovensku, vlastne všetkých neliberálov, čo sú na internete čítaní, chcel som sa ho spýtať, na základe akých kritérií ma do zoznamu popri Slovenských národných novinách od Matice slovenskej zaradil,“ komentoval zverejnený zoznam Taraba.

Tomáš Taraba,

Nezaradený poslanec NR SR Tomáš Taraba. – Foto: tasr

Taraba: Čakám na odpoveď pán Trnka

Taraba svoju obhajobu postavil na tom, že ako šíriteľ ruskej propagandy by musel byť v aspoň základnom kontakte s Ruskom a s ruskými zdrojmi. To však podľa jeho slov nie je možné.

„Nikdy som v Rusku nebol, nehovorím po rusky, žiaden kontakt s Ruskom nemám, žiadne ruské zdroje nečítam, lebo im nerozumiem. Rozprávam anglicky, nemecky, francúzsky a používam vlastný rozum. A áno, som proti vývozu slovenských zbraní do vojnovej oblasti. Čakám na odpoveď pán Trnka,“ konštatuje Taraba.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Zagratuloval Žilinkovi, že nie je na zozname

Podľa Tarabu je pri zozname stránok prekvapivé, že sa na ňom neobjavil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka. „Gratulujem Marošovi Žilinkovi, že ho syn majiteľa Esetu, napriek ceste do Ruska a kritike vojenskej zmluvy, nedal dnes na ním samovyrobený zoznam ruských agentov,“ napísal Taraba.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Na zozname mladého Trnku je napríklad aj Ľuboš Blaha, Eduard Chmelár, Milan Uhrík, Štefan Harabin, či stránka Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku.

FOTO Zoznam údajných šíriteľov ruskej propagandy

Zdroj: gerulata.com

O tom, prečo sa poslanec Taraba ocitol na onom zozname Taraba, môžeme len špekulovať. Faktom však ostáva, že dlhodobo intenzívne kritizuje vládu pri jej rozhodnutiach a známy je aj jeho masívne medializovaný konflikt s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Nezaradený poslanec totiž komentoval dcéru hlavy štátu, ktorá robí modelku.

Taraba aj vo štvrtok upozornil, aby sa občania postavili proti chorému nápadu vlády nanútiť ľuďom povinnosť prijať do svojich obydlí vojakov a akýchkoľvek migrantov.

Taraba vo videu upozornil, že „presne túto možnosť Hegerova vláda včera prijala. Vytvorme tlak, aby táto totalitná vláda, čo ľudskú dôstojnosť, rovnako ako slobodu médií nemá za nič, cítila náš nesúhlas,“ vyzval nezaradený poslanec NR SR, ktorý odkázal aj na konkrétne rozhodnutie vlády Eduarda Hegera (OĽANO).

Časť z naradenia Vlády SR (paragraf 7) na vykonanie niektorých opatrení hospodárskej mobilizácie vo vzťahu k vyhlásenej mimoriadnej situácii v súvislosti s hromadným prílevom cudzincov na územie Slovenskej republiky spôsobeným ozbrojeným konfliktom na území Ukrajiny. – Foto: slov-lex.sk

VIDEO Tomáš Taraba: Postavme sa proti chorému nápadu vlády

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lindsey Graham.
  2. Na ilustračnej snímke opustený kufor a vozík zostali pri ceste po ukrajinských utečencoch.
  3. Tomáš Taraba
  4. Róbert Fico, šéf strany Smer-SD.
  5. Zľava Jaroslav Naď a Andrej Danko počas diskusie v relácii Na hrane.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Syn majiteľa Esetu zverejnil zoznam údajných ruských trollov: Taraba sa bráni, chce odpoveď!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti