eReport.sk
Boris Susko - minister spravodlivosti
zdroj: fb/Boris Susko - minister spravodlivosti

VIDEO Susko reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu: Po dnešnom dni už nemôžu byť žiadne pochybnosti!


Ústavný súd (ÚS) SR nekonštatoval rozpor s ústavou ani v jednom prípade kľúčových zmien, na ktorých je založená filozofia nedávno schválených trestných kódexov. Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) to uviedol na sociálnej sieti v reakcii na stredajšie rozhodnutie ÚS SR.

,,Úpravy trestných sadzieb, premlčacie doby, výšky škody alebo zrušenie špeciálnej prokuratúry sú plne v súlade s Ústavou Slovenskej republiky a rovnako tiež legislatívny proces schvaľovania Trestného zákona,“ zdôraznil Susko. Nemôžu byť preto podľa jeho slov žiadne pochybnosti, že SR má moderné trestné kódexy porovnateľné s vyspelými európskymi demokraciami.

Jasný dôkaz

Nález ÚS SR považuje za jasný dôkaz, že sa bývalá prezidentka SR Zuzana Čaputová a opozícia mýlili. ,,Opozícia utrpela ďalšiu prehru a mala by sa zodpovedať za rozoštvávanie spoločnosti a ohováranie Slovenska v Bruseli, ktoré na konci dňa viedli k atentátu na predsedu vlády Roberta Fica,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezident SR Peter Pellegrini
  2. Prezident SR Peter Pellegrini
  3. zóna R4, foto trnava.sk
  4. príprava Spartaku na leto, foto redakcia

Vyslovenie nesúladu s ústavou

ÚS SR v stredu rozhodol, že väčšina napadnutej novely trestných kódexov je v súlade s Ústavou SR, niektoré časti však nie. Vyslovenie nesúladu s ústavou sa netýka zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry či zmien trestných sadzieb alebo hraníc škôd pri majetkovej trestnej činnosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Susko reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu: Po dnešnom dni už nemôžu byť žiadne pochybnosti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: