eReport.sk
Foto: facebook

VIDEO “Superhrdina” z Indie: Muž sa rozbehol proti idúcemu vlaku, aby zachránil chlapca

Šťastie v nešťastí. Chýbalo len pár metrov a v Indii by došlo k hotovému nešťastiu. Malý chlapec spadol na koľajnice a takmer ho prešiel vlak.

Tomu sa hovorí o chlp. Zamestnanca indických železníc oslavujú ako “superhrdinu”, pretože riskoval vlastný život, aby zachránil dieťa z dráhy expresného vlaku. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra AFP.

Na sociálnych sieťach rozšírili zábery zachytávajúce priebeh záchrannej akcie a obetavý 30-ročný železničiar si vyslúžil chválu od mnohých užívateľov. Šesťročný chlapec bol v sobotu 17. apríla spolu so svojou čiastočne nevidiacou matkou na stanici v meste Vangani – približne 70 kilometrov východne od Bombaja -, keď spadol z nástupišťa na koľajnice.

Zdroj: Ministry of Railways, Government of India

Železničiara Majura Šelkeho, ktorý mal na starosti obsluhu signalizačných zariadení, zalarmoval matkin krik o pomoc a tak sa okamžite pustil do behu popri trati. Na zverejnených záberoch vidno, ako šprintoval vyše 30 metrov popri trati, uchopil chlapca a postavil ho naspäť na nástupište.

Sám tam vyliezol sotva dve sekundy pred tým, ako cez stanicu prešiel rýchlik Udyan Express.
„Videl som pád dieťaťa a vlak, ktorý sa k nemu rýchlo približoval. Nebola nijaká šanca, aby prežil, keby som nezasiahol,” povedal Šelke pre miestne noviny Mid-Day.

Uviedol, že mal strach z prichádzajúceho vlaku, ale dodal: „Vôbec nebol čas rozmýšľať, bol som odhodlaný zachrániť ho.” Indické ministerstvo železníc oznámilo, že Šelke bude za svoj čin odmenený. Smrteľné nehody sú v rozsiahlej, ale často zanedbanej sieti železníc pomerne časté, píše AFP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport