eReport.sk
lyžiarka Petra Vlhová, foto:tasr

VIDEO: Super G poznamenané hrôzostrašným pádom Vickhoffovej, pretekárka kričala od bolesti!

Počas dnešných pretekov super-G Svetového pohára v talianskom Val di Fassa sa udial hrôzostrašný moment. Nórska pretekárka Kajsa Vickhoffová Lieová spadla v obrovskej rýchlosti, niekoľkokrát sa nepríjemne pretočila a vletela až do ochrannej siete.

V priamom prenose bolo počuť aj jej bolestivé výkriky. Preteky boli niekoľko minút prerušené, na svoj štart čakala aj Petra Vlhová. Pre Vickhoffovú Lieovú prišla helikoptéra. Zranenia vyzerali veľmi vážne, zrejme pôjde o ťažké zlomeniny dolných končatín. Takého zranenia si často vyžiadajú aj koniec profesionálnej kariéry. V prípade mladej, talentovej pretekárky by to bola veľká škoda.

Upozornenie: Zábery nie sú vhodné pre citlivejšie povahy

Zdroj: yt/worldcupskiing

„Mala prekrížené lyže, nohy boli jedna cez druhú a zranenie zrejme utrpela až v ochrannej sieti. Zranenie bude zrejme veľmi vážne. Jej kolená sa dostali do neprirodzenej pozície,“ zhodnotila niekdajšia skvelá slalomárka Veronika Velez-Zuzulová pre RTVS. Preteky po prerušení mohli pokračovať. Pretekárky však otrasené, hororovými zraneniami mali čo robiť aby sa dostali do tých správnych koľají.

Petra Vlhová sa nakoniec podarilo svoju jazdu v pokoji dokončiť, avšak jej, že sa zrejme ani nezmestí do bodovacej súťaže. Predbežne 25-ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša figuruje na 25. mieste. Víťazkou sa stala talianska pretekárka Federica Brignone. Na druhom mieste skončila aktuálna líderka bodovania Svetového pohára Lara Gut-Behramiová, ktorej sekundovala jej krajana Corinne Suterová.

Lara Gutová-Behramiová skončila druhá a to jej stačilo, aby v predstihu získala malý krištáľový glóbus. Pred záverečným superobrovským slalomom sezóny v Lenzerheide má na čele hodnotenia disciplíny nedostihnuteľný 202-bodový náskok pred Brignoneovou.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity