eReport.sk
Členovia skupiny Queen vo videoklipe Bohemian Rhapsody. Reprofoto:
Členovia skupiny Queen vo videoklipe Bohemian Rhapsody. Reprofoto: yt/queen official

VIDEO Smutná správa pre umelecký svet! Zomrel režisér legendárneho videoklipu

Smutná správa pre umelecký svet! Gitarista britskej rockovej skupiny Queen, sir Brian May, vzdal poctu Bruceovi Gowersovi, ktorý režíroval prelomový videoklip Bohemian Rhapsody (1975). Gowers zomrel 15. januára vo veku 82 rokov v americkom štáte Kalifornia.

„Bruce bol architektom nášho videoklipu k skladbe Bohemian Rhapsody a k mnohým ďalším,“ povedal May, ktorého v stredu citovala spravodajská stanica BBC News. Gowers počas svojej kariéry získal niekoľko prestížnych cien. Spolupracoval s viacerými slávnymi interpretmi vrátane Michaela Jacksona či The Rolling Stones.

Pomohol kapele Queen k megaúspechu

„V rockovej komunite bude veľmi chýbať a určite sa naňho nikdy nezabudne. Jeho rodine vyjadrujeme hlbokú sústrasť,“ povedal 75-ročný May. Gowersovi sa videoklipom k skladbe Bohemian Rhapsody podľa bubeníka skupiny Rogera Taylora (73) podarilo vytvoriť „skutočne úspešný a propagačný nástroj“ Queenu.

Táto epická pieseň je tretím najpredávanejším singlom všetkých čias v Spojenom kráľovstve. V roku 1975 bola deväť týždňov na vrchole britskej hitparády a v roku 1991 sa po smrti speváka Freddieho Mercuryho vrátila na prvé miesto.

Videoklip nakrúcali len tri hodiny

Nakrúcanie trvalo len tri hodiny a stálo 3500 libier. Išlo o prvý odvysielaný videoklip v britskej hudobnej relácii Top of the Pops.

Zdroj: youtube.com/queen official

Gowers pre skupinu Queen režíroval aj videoklipy k skladbám Somebody to Love či You’re My Best Friend. Spolupracoval aj so skupinami Genesis, Bee Gees, Rush, Santana, Kiss, Toto, Supertramp alebo Kansas.

Gowers režíroval aj projekty ako Live 8 (2005), Live Earth (2007) či prvý inauguračný koncert prezidenta USA Billa Clintona pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone (1993).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smutná správa pre umelecký svet! Zomrel režisér legendárneho videoklipu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti