tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

VIDEO Smeráci pochválili Pellegriniho hlas: Sme radi, že sa obrátil na správnu politickú vieru!

Opoziční rivali si našli k sebe cestu? Minimálne zo strany Ficovho Smeru tu máme zrejme prvý signál, ktorý by to mohol naznačovať. Smeráci totiž naozaj pochválili „zradcov“ z Hlasu pri téme, v ktorej hlavú úlohu v minulom volebnom období zohrávala vtedajšia ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Smer príjemne prekvapila stredajšia tlačová beseda exmeráka Richarda Rašiho, ktorý vyhlásil, že mimoparlamentný Hlas-SD kritizuje plánovanú optimalizáciu siete nemocníc. Nemocnice majú byť rozdelené do piatich stupňov od národných po komunitárne. „V ľudovej reči to znamená, že to bude niečo ako poliklinika s lôžkovou časťou, kde bude liečebňa dlhodobo chorých a zopár rehabilitačných lôžok. Ak sa vám stane vážny úraz, dostanete infarkt alebo mozgovú príhodu, tieto nemocnice pacientov komplexne liečiť nebudú, budú ich posúvať do nemocníc vyššieho typu,“ povedal.

Zdroj: fb/riso.rasi

Raši tvrdí, že o nemocnicu prídu pacienti v Malackách, Komárne, Veľkom Krtíši, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Rimavskej Sobote, Zvolene, Brezne, Kežmarku, Levoči, Snine, Svidníku, Vranove nad Topľou, Kráľovskom Chlmci a Trebišove. Poslanec tiež uviedol, že podľa návrhu rezortu zdravotníctva zmiznú pôrodnice v Humennom, Snine, Myjave či v Rimavskej Sobote.

Smer: Vyhnali sme Kalavskú s myšlienkou stratifikácie

A čo na to sociálni demokrati z „druhej strany brehu“. „Smer-SD víta, že predstavitelia mimoparlamentnej strany Hlas – SD zmenili názor, pokiaľ ide o optimalizáciu zdravotníckych zariadení, pod ktorou treba vždy myslieť len rušenie nemocníc,“ píšu ficovci v reakcii.

Exministerka zdravotníctva Andrea Kalavská. – Foto: tasr

Smeráci svoje stanovisko rozšírili aj o malú sondu do nedávnej minulosti. „Bol to Robert Fico, ktorý najskôr aj ako predseda vlády a potom v pozícii predsedu strany Smer – SD, niekoľkokrát doslova vyhnal ministerku Kalavskú s myšlienkou stratifikácie zdravotníctva, ktorá znamená – po slovensky povedané – rušenie nemocníc. A musel sa politicky vysporiadať aj s tlakom niektorých svojich podpredsedov, ktorí myšlienku stratifikácie p. Kalavskej podporovali,“ podčiarkla strana expremiéra Fica a dodala: „Sme radi, že Hlas – SD sa obrátil na správnu politickú vieru.“

Zdroj: fb/smersd

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smeráci pochválili Pellegriniho hlas: Sme radi, že sa obrátil na správnu politickú vieru!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku