eReport.sk
Foto: Archív

VIDEO Smer nesúhlasí s očkovaním tínedžerov: Dajte preč paprče od našich detí!

Opozičný Smer-SD žiada vládu SR zastaviť očkovanie detí od 12 do 16 rokov proti ochoreniu COVID-19 s výnimkou prípadov, keď o to žiada odborný lekár. Strana tvrdí, že sú pochybnosti o dosahoch vakcín na zdraví vývoj detí. Svoju požiadavku chcela presadiť cez procedurálny návrh v parlamente. Plénum ho však neschválilo. Predseda Smeru-SD avizuje, že sa takéto uznesenie v Národnej rade SR pokúsia presadiť opäť. Strana ostro kritizovala aj prezidentku Zuzanu Čaputovú za jej vyhlásenie na Globsecu. Šéf strany Robert Fico sa vrátil sa aj výsledkom mimoriadnej schôdze, na ktorej odvolávali ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Reagoval aj na obvinenie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) voči ministerke spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorú expremiér Matovoč opznačil za klamárku.

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico dnes povedal, že pred dnešnou tlačovou besedou si dával poradie svojich hodnôt. Na prvom mieste je zdravie ľudí, potom základné ľudské práva a sloboda a na treťom mieste suverenita Slovenska v otázkach zahraničnej politiky.

Fico: Nie sú žiadne dôkazy o tom, že je to zdravé

 Dnes ráno skupina poslancov za stranu SMER – SD podala návrh, aby sme na pôde národnej rady rokovali o uznesení, ktorým sme žiadali vládu, aby okamžite zastavila očkovanie detí vo veku 12 – 16 rokov. My sme do tohto uznesenia dali konštatovanie, že sú rôzne pochybnosti o dopadoch experimentálnych vakcín na zdravý vývin detí vo veku 12 – 16 rokov a rovnako sme pripustili, že tam, kde by to odborný lekár požadoval, lebo je to dôležité pre zdravie daného dieťaťa, takáto vakcinácia by mohla prebehnúť. Neviem to povedať inak, tak to poviem natvrdo, nám sa zdá, že k tomu, ako sa na agenta farmafiriem hrá prezidentka Slovenskej republiky a ďalší členovia vlády, tak sa dnes pridali aj poslanci koalície, lebo tento návrh doslova zhodili zo stola. My vnímame, že dnes je poradovník, kde je pomerne veľké množstvo detí, ktoré čaká na očkovanie, pretože o tom rozhodli ich rodičia na základe lživej kampane, ale aj na základe toho, že týmto rodičom sa začína pripomínať, ak nedáte zaočkovať vlastné dieťa, môže byť vyraďované. Možno do školy budú môcť chodiť len tie deti, ktoré budú zaočkované. Rovnako vnímame vyhlásenia dôležitých organizácií, ktoré hovoria, že neodporúčajú očkovanie detí nad 12 rokov, lebo neexistujú žiadne dôkazy o tom, že je to zdravé a je to v poriadku a že nemôžu spôsobiť týmto deťom do života vážne problémy. Aj preto sme žiadali vládu Slovenskej republiky, aby všetkými možnými prostriedkami okamžite zastavila očkovanie detí od 12 do 16 rokov s výnimkou prípadov, kde to bude žiadať odborný lekár. Bol som v tom, že to je povinná procedurálna jazda v národnej rade a že poslanci, vrátane poslancov, ktorí majú deti v tomto veku, za tento návrh zahlasujú,“ uviedol R. Fico. Podpredseda strany Ľuboš Blaha v tejto súvislosti vláde aj prezidentke odkázal: “Dajte preč paprče od našich detí.”

Mikulec zožal potlesk od zdecimovaných poslancov

Tiež povedal, že má čím ďalej tým silnejší pocit, že vláda pracuje pre farmafirmy. Médiá žijú z reklamy týchto firiem a politici cítia podporu tých médií, ktoré berú peniaze od farma firiem. Smer ostro protestuje proti pokusom na deťoch experimentálnymi vakcínami, k pokusom, na ktoré neexistujú žiadne dôvody.

Včera na mimoriadnej schôdzi Národnej rady (NR) SR na odvolanie ministra vnútra Mikulca podľa R. Fica minister utrpel fiasko, lebo nezískal ani nadpolovičnú väčšinu hlasov NR SR na svoju podporu, lebo len 72 hlasov bolo proti návrhu na jeho odvolanie. To svedčí o tom, ako mimo reality je Heger, ktorý tvrdil, že Mikulec mal masívnu podporu. „Hovorím o tejto téme znovu preto, lebo sme postavili ministra Mikulca pred vážnu tému, že žiadal od svojho podriadeného, aby vybral od firmy, ktorá mala dodávať IT technológie, províziu vo výške 15 – 20 tisíc eur.  Za takéto tvrdenia dnes všetci sedia vo výkone väzby. Ale pán Mikulec nielen že to nevyvrátil, ale včera ešte aj zožal potlesk zdecimovaných poslancov koalície a tváril sa, že je víťazom dňa. Na to došiel rozhovor pána Matoviča, kde povedal na adresu ministerky spravodlivosti, že je podvodníčka a že klamala v súvislosti s prenájmom bývalého Výskumného ústavu zváračského.“

Prezidentka ide proti záujmom Slovenskej republiky

Treťou témou tlačovej besedy bola suverenita Slovenska. Včera totiž na medzinárodnej konferencii Globsec prezidentka Z. Čaputová povedala, že súhlasí so zmenou medzinárodného práva tak, že v zásadných otázkach zahraničnej politiky nebude treba medzi krajinami EÚ konsenzus, ale že bude stačiť, ak rozhodne väčšina. Preto vo svetle týchto vyjadrení Smeru ešte intenzívnejšie vníma návštevy americkej veľvyslankyne v Prezidentskom paláci. „Toto je totiž americká politika, ktorá hovorí, že Európa by si mala urobiť poriadok, pokiaľ ide o zahraničnú politiku, lebo nevie dosahovať rýchle konsenzy v zásadných otázkach, lebo na to, aby sa dohodla potrebuje Európa súhlas všetkých štátov. A že by bolo lepšie, keby väčšina povedala, že takto to bude a tí menší alebo tí, čo odmietajú, sa budú musieť prispôsobiť. Napríklad povinné kvóty pre migrantov je typická otázka zahraničnej politiky, na ktorú treba súhlas všetkých členských štátov Európskej únie. V tom bola moja sila v tú noc v Európskej rade, lebo som vedel, že keď to zavetujem, hoci som bol predstaviteľ malého štátu, že bezo mňa sa nemôžu pohnúť. Ale pre mňa to bola principiálna otázka, povedal som žiadne povinné kvóty. Čo hovorí prezidentka? Kašlite na také štáty ako je Slovensko, Česi, Maďari, Poliaci, tam sa dohodnite Nemci a Francúzi s Američanmi a urobte, ako chcete. Prezidentka Slovenskej republiky ide proti záujmom Slovenskej republiky a proti záujmom V4 a je to zrada na slovenskom národe,“ podotkol R. Fico.

Blanár hovorí o ľahkovážnom vyjadrení Čaputovej

Podpredseda strany J. Blanár uviedol, že keď sme vstupovali do Európskej únie, jeden z bodov pri vstupe bolo aj to, že Slovenská republika bude mať jeden hlas rovnako, ako aj iná väčšia krajina pri hlasovaní a tiež, že bude konsenzuálne hlasovať o mnohých dôležitých veciach, napríklad aj o zahraničnej politike. Prezidentka teda aj podľa neho pohŕda tým, čo ľudia schválili v platnom referende pri vstupe do Európskej únie. „Kto iný by mal obraňovať zvrchovanosť a suverenitu Slovenskej republiky za každú cenu, ak nie hlava štátu? A nie takto ľahkovážne sa vyjadriť o hlasovaní pri dôležitých zahraničných veciach,“ uzavrel J. Blanár.

Zdroj: youtube.com

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport