eReport.sk
Robert Fico.(Smer-SD).
Robert Fico.(Smer-SD). foto: fb/r.fico

VIDEO Smer chce ďalšiu mimoriadnu schôdzu. Fico tvrdí, že sa známy denník spojil s Hitlerom!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v utorok na tlačovej konferencii v Národnej rade SR deklaroval, že poslanecký klub strany predloží do podateľne NR SR návrh na usporiadanie mimoriadnej schôdze NR SR. Na nej sa poslanci opozície chcú venovať štátnej korupcii vytvorenej vládnou koalíciou v súvislosti so štátnou zákazkou v hodnote viac ako 10 miliónov eur pre firmu kľúčového udavača vo väčšine trestných káuz posledných mesiacov Ľudovíta Makóa. Fico dnes vyrukoval aj s videom, v ktorom obvinil denník SME so spájaním, sa s Adolfom Hitlerom.

Ten dostal podľa Smeru od vlády odmenu za dobrú prácu v udávaní, a rovnako tak si týmto kšeftom zabezpečila vládna koalícia, že nebude Ľ. Makó svedčiť proti nim. „Odmena spočíva v obrej štátnej zákazke pre Slovenskú poštu v hodnote viac ako 10 miliónov eur s DPH, ktorá sa bude realizovať nasledujúce 4 roky. Túto obriu zákazku od Slovenskej pošty dostala bezpečnostná služba LAMA SK, ktorá je prepojená práve na udavača Ľ. Makóa.,“ tvrdí strana vo svojej utorkovej tlačovej správe. 

Fico: Vyhľadávajú udavačov, motivujú ich

„Je nevídané, aby štát takto korumpoval udavačov. Je to plne v súlade so správou Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorá hovorí, že vyhľadávajú udavačov, pracujú s nimi, motivujú ich, dávajú im informácie voči komu majú vypovedať, a aby toho nebolo dosť, tak ich aj odmeňujú spôsobom obrej štátnej zákazky pre bezpečnostnú službu, ktorá nepochybne patrí hlavnému udavačovi,“ podotkol R. Fico 

Poslanci strany Smeru preto v utorok veľmi urgentne požiadali vedenie Slovenskej pošty o stretnutie a vysvetlenie tejto pochybnej zákazky. Skupina poslancov sa bude domáhať stretnutia s najvyššími predstaviteľmi Slovenskej pošty, pretože tam vidia aj výrazne podvody.

Fico hovorí o vymyslenej mafii 

„Ide o to, že v čase verejnej súťaže spoločnosť LAMA SK nespĺňala základnú podmienku a tou bol zápis do registra partnerov verejného sektora. Potom prišlo úmyselne k prijatiu jednej námietky, tým sa dostala vec na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), čím dali šancu spoločnosti LAMA SK, aby túto chybu napravila, zaregistrovala sa a mohla následne túto zákazku vyhrať,“ konštatuje šéf Smeru.          

V strane považujú takéto správanie za špinavú štátnu korupciu a nevidia žiadny dôvod, prečo by mali tolerovať praktiky, ktoré opísala SIS vo svojej správe o orgánoch činných v trestnom konaní, konkrétne o tom, ako pracujú s udavačmi, čo sa odráža aj a v danom prípade. 

„Podáme preto návrh s uznesením, kde NR SR bude nielen konštatovať, že sa v praktickom živote napĺňa správa SIS, ale budeme aj žiadať od Slovenskej pošty, aby na základe týchto informácií okamžite odstúpila od predmetnej zmluvy, pretože kupovať si a korumpovať svedkov si nedovolili ani v Taliansku pri procesoch proti skutočnej mafii, nie proti tej vymyslenej, o akej počúvame niekoľko rokov z tábora strán vládnej koalície,“ potvrdil wxpremiér zo Smeru.

Bodom schôdze má byť štátna korupcia koalície

Vedenie strany odporúčalo svojmu poslaneckému klubu strany, aby v najbližších hodinách predložil do podateľne NR SR návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR k téme zavádzania štátnej korupcie vládnou koalíciou. „Nechceme ísť priamo do odvolávania člena vlády, ale do zvolania mimoriadnej schôdze s jediným bodom programu a tým je – štátna korupcia vládnej koalície,“ uviedol Fico 

Ak nebude schôdza, príde návrh na odvolávanie

Predseda strany však dodáva, že „pokiaľ koalícia neschváli program mimoriadnej schôdze NR SR, do niekoľkých hodín predložíme návrh na odvolávanie člena vlády a schôdza sa uskutoční. Odvolávanie môže smerovať voči trom ľuďom. Prvým je R. Sulík, ktorého nominant vedie Slovenskú poštu, druhým je minister dopravy, pretože pod neho Slovenská pošta spadá, a tretím je premiér E. Heger, pretože ak celá koalícia odmietne program mimoriadnej schôdze, tak to budeme považovať za zodpovednosť Hegera, ktorá viedla k zavedeniu štátnej korupcie, a tiež aj zodpovednosť za všetky zločiny, ktoré pácha Matovičova soldateska na ľuďoch,“ uzatvára tému R. Fico.

Zdroj: youtube.com

Reakcia pošty: Bolo to striktne podľa legislatívnej úpravy

Slovenská pošta reagovala, že sa dôrazne ohradzuje voči akýmkoľvek obvineniam zo strany politického subjektu z netransparentného postupu pri realizácii verejnej súťaže na výkon strážnej služby. „Slovenská pošta, a. s., postupovala striktne podľa príslušnej legislatívnej úpravy a výsledky elektronickej aukcie v súlade so zákonom zverejnila na svojom verejne dostupnom profile na www.uvo.gov.sk 28. apríla 2021,“ uviedla pre TASR vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Jana Lukáčová. Dodala, že v procese verejnej súťaže Slovenská pošta v súlade so zákonom vylúčila zo súťaže spoločnosť Lama SK pre nesplnenie podmienky zápisu v Registri partnerov verejného sektora. „Po tom, čo bola podaná námietka, o ktorej rozhodoval Úrad pre verejné obstarávanie, bola spoločnosť LAMA SK, s. r. o., vrátená späť do procesu vyhodnocovania ponúk,“ priblížila Lukáčová.

Fico: V SME si povedali, spojíme sa aj s Hitlerom

Fico dnes vyrukoval aj s videom, v ktorom obvinil denník SME so spájaním, sa s Adolfom Hitlerom. „Všetci na Slovensku vedia, že Smer podporuje dobrovoľnosť pri očkovaní. Proti nám, ale stojí taký denník SME, ktorý nielenže túto našu demokratickú úchylku neustále atakuje a napáda, dokonca priamo hovorí o tom, že očkovanie by malo byť povinné. Aby mohol denník SME udrieť do Smeru, tak neváha použiť myšlienky neuveriteľného nacistického zloducha, dvorného právnika Adolfa Hitlera Carla Schmitta. Čo to bolo za človeka si prečítajte v mojom blogu, ale dámy a páni, mám taký pocit, že v denníku Sme si naozaj osvojili starú pravdu, ktorú vyslovil ešte Winston Churchill, keď povedal, že spojím sa aj s diablom, ak to má poslúžiť v boji proti Hitlerovi. Tak v denníku SME si povedali, spojíme sa aj s Hitlerom, ak to môže pomôcť poraziť Smer-SD,“ uviedol expremuiér vo videu, ktoré pripájame.

Zdroj: youtube.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer chce ďalšiu mimoriadnu schôdzu. Fico tvrdí, že sa známy denník spojil s Hitlerom!

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti