eReport.sk
Jozef Dravecký počas rozhovoru v septembri 2021.
Jozef Dravecký počas rozhovoru v septembri 2021. Reprofoto: tasrtv

VIDEO Slovensko zasiahla smutná správa. Zomrel diplomat a matematik. Pôsobil pri dvoch pápežoch

Slovensko zasiahla smutná správa. Vo veku 75 rokov zomrel 23. januára po dlhej a ťažkej chorobe matematik a diplomat Jozef Dravecký. Posledná rozlúčka so zosnulým bude v sobotu (28. 1.) v Kostole sv. Františka z Assisi v bratislavskej Karlovej Vsi a následne na miestnom cintoríne. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská časť Karlova Ves.  

Jozef Dravecký pôsobil na Ministerstve medzinárodných vzťahov SR, v Sofii ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR. V roku 2000 bol vyslaný do Rigy, kde ako veľvyslanec zakladal a viedol slovenský zastupiteľský úrad pre Lotyšsko, Litvu a Estónsko až do roku 2005. Jeho posledným veľvyslaneckým postom bola Svätá stolica, kde pôsobil pri dvoch pápežoch – Benediktovi XVI. aj Františkovi.

Zdroj: youtube.com/tasrtv

„V septembri minulého roku ocenila jeho dlhoročné profesijné a spoločenské pôsobenie starostka Dana Čahojová udelením ocenenia Osobnosť Karlovej Vsi,“ doplnila mestská časť. Bratislavská „Karlovka“ zverejnila aj videospomienku na zosnulého Jozefa Draveckého.

Zdroj: fb/karlovavesonline

V závere minulého roka zomrel aj dlhoročný politik a europoslanec Miroslav Číž (†68). „Dnes (štvrtok) nás v ranných hodinách navždy opustil náš skvelý kamarát, kolega a na verejnosti rešpektovaný odborník a politik Miroslav Číž,“ informovala strana Smer-SD 29. decembra 2022.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slovensko zasiahla smutná správa. Zomrel diplomat a matematik. Pôsobil pri dvoch pápežoch

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti