Na kombosnímke polícia a fanúšikovia Slovana na štadióne Dukly Banská Bystrica. Foto: tasr

VIDEO Slovan získal rekordný titul! Na „belasú“ radosť dohliadala v Banskej Bystrici polícia

Slovan získal rekordný titul! Presnejšie, ŠK Slovan Bratislava získal rekordný trinásty titul v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Piatu majstrovskú trofej vo Fortuna lige za sebou si zaistil v sobotu víťazstvom 2:1 na ihrisku MFK Dukla Banská Bystrica v predposlednom 9. kole nadstavbovej skupiny o titul.

Oba góly vsietil Aleksandar Čavrič. Pred druhou Dunajskou Stredou majú „belasí“ päťbodový náskok. Slovan bude v novej sezóne opäť reprezentovať slovenský futbal v Lige majstrov. Začne v 1. predkole (prvé zápasy 11./12. júla, odvety 18./19. júla). Meno súpera spozná na žrebe, ktorý je na programe 20. júna v Nyone.

FOTO Atmosféra na štadióne Dukly Banská Bystrica, kde sa Slovan po víťazstve stal majstrom

GALÉRIA – Foto: tasr

Slovan začal pod Urpínom napĺňať papierové predpoklady už v dvanástej minúte, keď Lovat stihol loptu na ľavej strane ešte pred bránkovou čiarou, poslal ju pred bránku a z hranice malého vápna pohotovo zakončil Čavrič. Po pol hodine sa zranil brankár Slovana Trnovský a nahradiť ho musel Chovan. Domáci do polčasu územnú prevahu nepretavili do čistej šance a po zmene strán inkasovali aj druhýkrát, keď unikajúceho Abubakariho fauloval brankár Hruška a penaltu premenil Čavrič. V závere duelu znížil hlavou striedajúci Depetris, ale aj tak mohli na Štiavničkách i za asistencie polície prepuknúť majstrovské oslavy Slovana.

FL – 9. kolo nadstavbovej skupiny o titul:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Góly: 89. Depetris – 12. a 61. Čavrič (druhý z 11m). Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Štrbo, bez kariet, 6018 divákov

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Gorosito (83. Hanes), Willwéber – B. Ľupták – Pišoja (62. Depetris), Balić, Faško, Záhumenský – Káčerík (62. A. Slávik), Rymarenko

Slovan: Martin Trnovský (36. A. Chovan) – Medveděv, Križan, De Marco, Lovat – Kankava – Barseghjan (82. Zuberu), Kucka, Čakvetadze (72. Zmrhal), Čavrić (82. Pauschek) – Abubakari (72. Lichý)

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Gratulujem Slovanu a trénerom k majstrovskému titulu. Získali ho zaslúžene. My sme nemali dobrý prvý polčas. Slovan fantasticky bránil, zakrýval nám priestory. My sme nemohli hrať kolmo a tým pádom ani za obranu, keďže sme nedostali loptu do medzipriestorov. Chýbali nám potom i nábehy. Bol to opatrný prvý polčas z našej strany. V druhom sme sa zlepšili, ale bolo tam veľa malých strát a Slovan má smrtiace brejkové situácie, má rýchlostné typy hráčov, čo sa v zápase tiež preukázalo. Mali sme tam aj nejakú šancu, ale Slovan ich mal viac a zaslúžene vyhral.“

Boris Kitka, asistent trénera Slovana Bratislava: „Prišli sme do Bystrice pri všetkej úcte a rešpekte súperovi získať bod. Nakoniec sa nám podarilo zvíťaziť, za čom rád. Musím poďakovať hráčom nielen za tento zápas, ale za celú sezónu. Titul je podľa mňa v správnych rukách a zaslúžene sme ho získali. Zápas bol v Banskej Bystrici veľmi opatrný, hlavne prvý polčas. Išli sme do vedenia a čakali sme, že sa to trošku viac otvorí. Bystričania však mali celkom dobrý návrat. My sme sa cez stredovú líniu nevedeli dostať. Mali sme aj veľa strát lôpt. Druhý polčas to už bolo viac otvorené. Dôležité bolo, že sme išli do náskoku dvoch gólov. Potom sa to už iba dohrávalo. V závere duelu bol inkasovaný gól aj taký šťastný zo strany domácich, ale inak sme si to ukontrolovali.“