tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Karel Janeček počas príhovoru na Českom Slávikovi.
Karel Janeček počas príhovoru na Českom Slávikovi. Foto: yt/tv nova

VIDEO Škandál na Českom slávikovi: Majiteľ ankety „burcoval“ ľudí proti očkovaniu detí!

Miliardár a majiteľ ankety Karel Janeček šokoval ľudí počas svojho prejavu v divadle. Okrem toho, že Český slávik nebol úplne v poriadku z pohľadu protipandemických opatrení, mnohých zrejme prekvapili aj slová Janečka k prítomnému obecenstvu. Šéfka hygienickej stanice potvrdila, že požiadala o pomoc políciu. Majú spočítať divákov, ktorí nemali respirátor. Česká televízia TV Nova, ktorá vyhlasovanie výsledkov ankety vysielala v priamom prenose sa od vzniknutej situácie dištancovala.

Anketa Český slávik bude mať dohru! Niekoľko divákov pražského hudobného divadla Karlín – vrátane majiteľa ankety Karla Janečka nemali nasadené rúška a ani respirátory. Akciou sa už zaoberá Hygienická stanica hlavného mesta Praha na čele s jej riaditeľkou Zdenkou Jágrovou.

„Akonáhle Polícia Českej republiky (previnilcov) ztotožní a nám posunie, budú riešenia v správnom riadení. Sme s ňou v kontakte,“ napísala. „Polícia nám posunie tých, ktorí porušili opatrenia a ktorých boli schopní identifikovať,“ povedala šéfka hygieny.

Janeček: Skúsme byť odvážni, nesmieme sa báť!

Janeček okrem toho, že bol tiež bez rúška, si dovolil otvorene prehovoriť k obecenstvu spôsobom, ktorý zrejme nikto nečakal. Prítomní však jeho prejav ocenili búrlivým potleskom. „Sme rozdelení, je to obrovský problém,“ začal svoju reč na Českom slávikovi Janeček, ktorý ľudí vyzval, aby sa nenechali ďalej rozdeľovať a nepodliehali strachu. „Skúsme byť odvážni! Áno, sme tu dočasne, áno môžeme umrieť, ale nesmieme sa báť! Pokiaľ sa budeme báť, naše životy budú horšie, naše životy budú zlé,“ pokračoval známy Čech a kým sa nadýchol k ďalším myšlienkam, zožal obrovský potlesk obecenstva.

„Nepodliehajme manipuláciám a hrozným nátlakom!“

„Urobme všetko preto, aby sa naše deti mohli usmievať, aby sme boli zjednotení. Nesmieme im už nikdy urobiť to, že im zavrieme školy, že im uprieme to právo na vzdelanie, to je to najdôležitejšie!“ – energicky pripomenul Janeček a opäť sa ozval búrlivý aplauz. „Nesmie ničiť ich sociálne väzby,“ povedal ďalej na adresu detí a dodal: „A prosím nepodliehajme manipuláciám a hrozným nátlakom! Nesmieme podľahnúť tomu hroznému tlaku na očkovanie našich detí proti chorobe, ktorá ich nijak neohrozuje! Nesmieme kvôli nášmu strachu pripustiť to, aby sme riskovali, hazardovali s imunitou našich detí, aby sme hazardovali si zdravím! Budúcnosť našich detí musí byť našou absolútnou prioritou!“

Zdroj: youtube.com/mc adam/tv nova

Janeček po prejave vysvetlil, prečo zvolil v divadle taký prejav, aký zvolil. A je presvedčený, že mnohí s ním jeho názory zdieľajú. „Zvolil som k tomu práve príležitosť udeľovania hudobnej ankety, lebo hudobníci boli postihnutí iracionálnymi reštrikciami vlády mimoriadne. Moja reč v divadle bola niekoľkokrát prerušená potleskom prítomných umelcov a som si istý, že rada z nich má na túto otázku podobný názor ako ja. Spolupráca s TV NOVA je na budúci rok zatiaľ z mojej strany otvorená,“ uviedol Janeček, ktorý anketu aj sponzoroval.s

GALÉRIA – Foto: profimedia

K celej situácii sa vyjadrila aj česká TV NOVA, ktorá vyhlásenie výsledkov ankety odvysiela v priamom prenose.

TV NOVA: Budeme musieť s právnikmi hľadať cestu

Program Český slávik je pripravovaný externou firmou, ktorá zodpovedá za obsah a jeho kvalitu. TV Nova nezasahuje do zloženia hostí či do obsahu ich prejavov,“ uviedla stanica na Twitteri, informuje webový spravodajský portál Novinky.cz.

„Zároveň sa týmto programom potvrdil trend, ktorý nadobúda na intenzite – keď jedinec alebo spoločnosť produkuje alebo vyrába program, v rámci ktorého prezentuje svoje politické či spoločenské názory. Budeme musieť s právnikmi hľadať cestu, či sa dá pri dnešnej mediálnej legislatíve v budúcnosti podobným excesom zabrániť,“ uvádza sa vo vyhlásení TV stanice Nova.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Škandál na Českom slávikovi: Majiteľ ankety „burcoval“ ľudí proti očkovaniu detí!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku