eReport.sk
Zľava Robert Fico a Peter Pellegrini. Foto: tasr

VIDEO S predĺžením núdzového stavu všetci nesúhlasia: Je to obyčajná fraška

Vláda rozhodla. Dnes opäť predĺžila núdzový stav o ďalších 40 dní.  Zo 118 prítomných hlasovalo za 83, proti bolo 35 poslancov. Podľa strany Hlas-SD je ďalšie predlžovanie núdzového stavu útokom na demokraciu a občianske práva ľudí na Slovensku. Považuje za neprijateľné, aby si vláda na takýto stav zvykla ako na štandard a nehľadala spôsoby, ako zvládnuť pandémiu prijateľnejším spôsobom. Odmieta, aby bol zákaz vychádzania a zhromažďovania štandardom, keďže ide o zásah do základných ľudských práv. Poslanci Národnej rady SR pôsobiaci v Hlase-SD nepodporili predĺženie núdzového stavu.

Obávajú sa protestov a nepokojov?

„Je to obyčajná fraška, keďže núdzový stav je reálne predĺžený už 19. deň a národná rada to nemohla žiadnym spôsobom ovplyvniť. Sme presvedčení, že obmedzovanie demokracie v takomto dlhom časovom období nie je nevyhnutnosťou, ale svojvôľou vládnej koalície, ktorá sa oprávnene obáva občianskych protestov a nepokojov, pretože svoje pôsobenie absolútne nezvláda. Na boj s pandémiou vláde stačí aj mimoriadna situácia, prípadne zakotvenie potrebných opatrení v oblasti zdravotníctva do osobitného zákona,” uviedla v stanovisku strany hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Poslanci kritizujú, že návrh na vyslovenie súhlasu neprišiel do pléna predstaviť premiér Igor Matovič a ponechal to na ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú. Podotkli, že parlament nie je v ponímaní vládnej koalície najvyšším demokraticky zvoleným orgánom, ktorému sa vláda zodpovedá, „ale združením nesvojprávnych osôb, ktorých jedinou úlohou je stláčať tlačidlá podľa pokynu”.

Čo si myslí o predĺžení núdzového stavu ďalšia politická strana, si prečítate na nasledujúcej strane >>

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity