eReport.sk
Foto: tasr

VIDEO S koronou je na Slovensku spojených tisíc úmrtí! Krajčí: Zomiera nám tu 30 ľudí denne

AKTUALIZOVANÉ – „Kompetentné úrady potvrdili 771 prípadov úmrtí spôsobených priamo ochorením COVID-19,“ povedal v piatok minister zdravotníctva s tým, že o rapídnom poklese pacientov v nemocniciach zatiaľ nemožno hovoriť.

Priemerný počet úmrtí spojených s ochorením COVID-19 je v súčasnosti 30 prípadov denne. Na piatkovej tlačovej konferencii to uviedol minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO).

Viac ako 60 prípad úmrtí ešte prešetrujú

Uviedol, že celkový počet úmrtí spojených s novým koronavírusom je 1000 prípadov. „Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou potvrdil oficiálne po pitvách 771 prípadov úmrtí spôsobených priamo ochorením COVID-19, 198 úmrtí na iné diagnózy, no bol tam diagnostikovaný COVID-19 a 65 prípadov prešetrujú,“ dodal.

Situácia v nemocniciach je podľa neho síce lepšia, no nie je vidieť rapídny pokles pacientov. Pripomenul, že v súčasnosti je hospitalizovaných 1685 pacientov s podozrením či ochorením COVID-19, 122 ľudí potrebuje pľúcnu ventiláciu. „Najvážnejšia situácia je v Prešovskom a Žilinskom kraji,“ upozornil minister zdravotníctva.

Nakazení budú pribúdať, varuje minister

Počet infikovaných novým koronavírusom by mal rásť. Slovensko sa pravdepodobne dostalo na úroveň reprodukčného čísla z 0,9 na 1. Kĺzavý medián stúpol z čísla 1326 na 1811. Počet hospitalizácií aj 14-dňová incidencia mierne klesli. Aj to povedal Krajčí v piatok k epidemiologickej situácii a aktuálnym informáciám súvisiacim s ochorením COVID-19.

Počet hospitalizovaných s ochorením klesol z 1778 na 1685. Sedemdňový priemer testov stúpol z 7211 na 8051. V rámci sedemdňovej incidencie po krajoch je na tom najhoršie Trenčiansky kraj, naopak, najlepšie je na tom Bratislavský kraj. Aktuálne sú podľa Krajčího najzasiahnutejšie okresy Skalica, Senica či Púchov.

Odberové miest by podľa Krajčího mali pribúdať

Najviac pozitívnych nad 65 rokov je v Prešovskom kraji s 370 prípadmi. Najlepšie je na tom Bratislavský kraj, kde evidujú 110 takýchto prípadov. Celkovo je takýchto prípadov aktuálne 1836. Slovensko má 898 voľných lôžok s kyslíkom a 930 obsadených lôžok s kyslíkom. Aktuálne funguje 154 antigénových odberových miest, podľa Krajčího by mali pribúdať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO S koronou je na Slovensku spojených tisíc úmrtí! Krajčí: Zomiera nám tu 30 ľudí denne

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti