eReport.sk
Robert Fico s kolegami zo Smeru.
Robert Fico s kolegami zo Smeru na Slavíne. Foto: fb/rf

VIDEO: Rusofóbia v koalícii nadobudla obludné rozmery, píše Smer. Fico opäť otvoril citlivú tému

„V deň osláv ukončenia 2.svetovej vojny, ktorý oslavujeme ako Deň víťazstva nad fašizmom, sa na Slavíne, nie formálne, ale úprimne klaniame obetiam Červenej armády, ktorá mala rozhodujúcu úlohu pri tomto víťazstve,” napísal dnes šéf strany Smer-SD Robert Fico na sociálnej sieti.

Rusofóbia vo vládnej koalícii nadobudla obludné rozmery a Rusko je absurdne obviňované z rozpútania druhej svetovej vojny. Pri príležitosti sobotného Dňa víťazstva nad fašizmom to na sociálnej sieti uviedol opozičný Smer-SD.

Smer: Prekrúca sa tu význam Červenej armády

Strana považuje tento sviatok za dôležitý a bude sa k nemu vždy hlásiť. “Preto si predstavitelia strany tradične uctili obete a poklonili sa hrdinom druhej svetovej vojny na Slavíne,” spresnili.

Zdroj: fb/smersd

Ďalej strana vyhlásila, že keď sa stane súčasťou vládnej koalície, bude klásť dôraz na to, aby sa v slovenskej spoločnosti neprekrúcal význam Sovietskeho zväzu a jeho Červenej armády pri definitívnej porážke fašizmu.

Fico: Vláda spôsobila vážne zhoršenie vzťahov s Ruskom

Samotný šéf strany Robert Fico na Slavíne opäť otvoril aj citlivú tému, ktorá polarizuje slovenskú spoločnosť a vláde pripomenul vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska: „V tento významný deň nemôžeme obísť nesprávne rozhodnutie slovenskej vlády, ktorá ako akt falošnej solidarity s Českom vyhostila ruských diplomatov. Spôsobila tým vážne zhoršenie vzťahov s Ruskom a okrem diplomatickej odvety v podobe vyhostenia našich diplomatov z Moskvy nám hrozia aj hospodárske dopady tohto neuváženého činu.”

Zdroj: youtube.com

Zdroj: fb/robertficosk

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport